„Tallinna kodanikud“: Yana Toom, 5G tulek Tallinna ja nutikas tulevik

Tänase TV3 „Tallinna kodanike“ saates on teemadeks tööaeg kodukontorites, 5G tulek Tallinna ning Vene Draamateatri särav hooaeg.

Neeme Raud uurib, mida toob kaasa töö kodukontoris ning kas ja kuidas tööaega piirata. Stuudios on Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom, kes on üks Euroopa Parlamendi koostatud raporti „Õigus välja lülituda“ autoreid.

 

Tallinn sai äsja Maailma Intelligentseima Kogukonna tiitli suuresti oma tehnoloogiliste lahenduste eest. Paljud linlased neid tegelikult sageli enam ei märkagi – vähemalt ei mõtle neist, kuna nutikas tehnoloogia on saanud niivõrd tavaliseks osaks Tallinna igapäevaelust. Kuid täna võetakse siiski Tallinna juba olemasolevad ja plaanitavad lahendused luubi alla. Lisaks uuritakse, milline on Tallinna teekaart aastani 2035. Stuudios on Tallinna Linnakantselei strateegilise planeerimise osakonna juhataja Toomas Haidak ja Tallinna linna innovatsioonijuht Toomas Türk. Sõna saab ka Telia tehnoloogia juht Ande Visse, kes räägib praegu maailmas teravaid arvamusvahetusi tekitava 5G tulekust Tallinna.

 

Kultuurirubriigis astutakse sisse Vene Draamateatrisse, kuhu sel hooajal peaks kindlasti sattuma ka eesti keelt kõnelev teatrihuviline.  Nimelt on äsja lavale jõudnud „Minu veetlev leedi“, kus peaosas särab Elina Netšajeva. Stuudios on teatri nõukogu esimees Jaak Allik, kes ise lavastab seal Eesti nüüdisdramaturgiat.

 

„Tallinna kodanikud“ Neeme Raua juhtimisel alustab TV3 otse-eetris täna kell 22.30.