Kuidas depressioonist võitu saada?

Vatsla vanapagan Heino Mart on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoog-nõustaja kutsega ning läbinud analüütilise psühhoterapeudi koolituse. Aastaid ise depressiooni käes vaevelnud mees on nii iseenda kui teiste psüühika korrastamiseks välja töötanud Osalusanalüüsi ehk Haavatud Tervendaja meetodi, kus peamine idee seisneb selles, et tuleb julgeda otsa vaadata endas pesitsevale kurjusele ja ebatäiuslikkusele.

Mart on saanud tänu oma karmidele ja äärmuslikele meetoditele kirjanikult Kati Murutarilt hüüdnime Vatsla vanapagan. Mehe 15 aasta tagune sügav depresioon on õnneks jäädavalt minevik. Mart on mõistnud, et eluraamat, milles kulgeme on täis sümboleid, mida lugedes ja mõistes on meil võimalik oma elu tunduvalt paremini mõtestada ja juhtida. Koos eneseleidmisega on tal tekkinud mõningad selgeltnägija võimed ja võime energiatega töötada. Selliste võimete avanemine on normaalne osa iseenedaks saamisest, sest need võimed on kõikides inimestes tegelikult kogu aeg olemas.

Heino Mart räägib, kuidas ta depressioonist võitu sai ning jagab soovitusi, kuidas ka teised sama tulemuseni jõuda võiksid.

 

“Eesti selgeltnägijate tuleproov” on TV3 eetris neljapäeviti kl 20.00!