Eesti selgeltnägijate tuleproov

Sel sügisel jõudis TV3 ekraanile kodumaise selgeltnägijate tuleproovi uus müstiline hooaeg, kus astusid tulle verivärsked osalejad. Seda poleks uskunud mitte keegi, et Eestis on veel avastamata nõidu, kes suudavad jalust niita ka kõige suuremaid kahtlejaid. Kuid ometi kerkis esile tegija, keda ka saatetegijad ise ei tundnud esimestes katsetes kohe ära! Põnevas nõiasaate lahingus selgus võitja rahvahääletuse tulemusena, seega just televaatajad valisid uue “Eesti selgeltnägijate tuleproovi” võitja. Saates nägime väga erilisi selgeltnägijaid. Uuesti proovima olid tulnud nõiad, kes on varasemates hooaegades välja langenud, samuti inimesed, kes töötavad igapäevaselt turvamehena, maakonnalehe reporterina, müügimehena, õpetajana või hoopis raamatupidajana ning loomulikult ka kõik tunnetajad, teispoolsusega suhtlejad, sisemise väe arendajad, loitsude loojad. Kasutati kõiki abivahendeid – pealuu, kristallkivid, lehvikud, muusikariistad, kuulid, pendlid, kohvipaks, suled, pistoda, oksad ja lisaks kõik muu, mida selgeltnägijad tunnetavad enda talismanidena. Mõni selgeltnägija tunnetas inimesi ja luges nende mõtteid, mõni oli alles oma vaimse arengu teerajal, mõni kasutas loitse, mõni kaarte, mõni oskas ennustada lausa päikese või tuule järgi. Saatejuht oli Urmas E. Liiv.

2017. aasta põneva Nõiasaate lõpusirgele jõudsid kolm kõige tugevamat selgeltnägijat. Nendeks olid nõid Helve, kes näeb läbi inimesi ja olukordi, nõid Anete, kelle tugevuseks on taro kaardid ning tume nõid Alisa, kes uurib vanu loitse ja aitab nende abil inimesi. „Musta hobuse“ katse tulemusena pääses finalistide sekka ka mõtetelugeja Washtara. Publiku ja žürii ees selgitati välja, kes on Eesti parim nõid ning võidab 5000 eurot. Telefonihääletuse tulemusena võitis Alisa, kes sai rahvalt ülekaalukalt 89% häältest, Helve sai 7%, Anete 3% ja Washtara 1% häältest.

Võitja Alisa

2016. aasta põneva nõiasaate lõpusirgele jõudsid sensitiiv Vladimir, ravitseja Antonina, selgeltnägija Jelena ja nõid Anu. Rohkearvulise publiku ja laiendatud žürii ees ootasid neid ees rasked ning põnevad lõppülesanded. Žürii hääletuse tulemusena pääses finaali 3 selgeltnägijat. Vladimiril tuli lahkuda.

Finaali esimeses ülesandes pidid finalistid sukelduma kuulsate eestlaste lapsepõlve. Nende ees olid Allan Roosileht, Grete Klein, Ain Allas, Katrin Lust ning Rolf Roosalu. Sellele järgnes salapäraste fotode ülesanne ja lõpuheitlus oli tõeline pähkel kriminalistika valdkonnast. Suure rahvahääletuse tulemusena selgus üks ja parim “Eesti selgeltnägijate tuleproovi” võitja, kes viis koju võidukarika ja auhinnaraha 5000 eurot.

Rahvahääletuse tulemusena sai võitjaks Anu, kes kogus üle poole ehk 53% häältest. Samas kui Antonina ning Jelena said mõlemad 23% rahva häältest!