Selgusid Ajujahi finalistid!

Selgunud on “Ajujaht” finalistid, kes pitchivad superfinaalis “Ajujahi” peaauhinna nimel oma äriideed. Finaalis jagatakse välja rekordilised 140 000 eurot auhinnaraha.

Finaalsaade on TV3 eetris juba 2. aprillil kell 20.00!

Aligner

Aligner’i tiim viib läbi revolutsiooni tõlketehnoloogia valdkonnas ning muudab kiire ja kvaliteetse tõlke kättesaadavaks igaühele meist. Aligneri veebipõhine keskkond võimaldab tõlkida ja seejärel muuta erikeeltes turundusmaterjale, tootetingimusi, veebilehtede tekste ja palju teisi dokumente seitse korda kiiremini kui alternatiivid. Aligner toob kasutajateni kaks toodet: iseteenindusportaal, kus igaüks saab mugavalt tõlkeid tellida ning tarkvara, mis võimaldab lisaks inimtõlkele kasutada masintõlget, mugavalt muuta tekste kõigis keeltes ning neid ka jagada. Nii on võimalik uuendada juba tõlgitud dokumente ülimalt kiiresti. Lisaks tõlketarkvara arendamisele koondab Aligner vabakutselisi tõlkijaid üle kogu maailma, kes suudavad pakkuda tõlkeid ligi 140 keeles 24/7. Kui traditsioonilise teenuse kaudu võib tõlke valmimiseks kuluda päevi, siis Aligner’is valmib 85% tõlkeprojektidest 6 tunni jooksul.

Sharewell

Sharewell on platvorm, mis aitab kiiremini ja kergemini leida oma uuele arendusele sobivad testkasutajaid. Kasutajaid, kes oleksid võõrad, kuid samas sihtgruppi sobivad. Sharewell platformis saab koostada vajalikud küsimustiku, lisada pilte või teste, millele testkasutajad vastavad. Küsimustik edastatakse valitule sihtgrupile, mis on eelnevalt kasutaja poolt koostatud. vastamiseks saab panna limiteeritud aja, mis annab võimaluse koostajal saada soovitud ajaks vastused. testijal on vaja, et vastused oleksid adekvaatsed, ning seetõttu platform selekteerib välja automaatselt ebakorrektsed vastused, mis ei vasta etteantud parameetritele. Hetkel valitseb olukord, kus saadetakse küsimustik oma tuttavatele sotsiaalmeedia vahendusel ning vastuste saamine võtab nädalaid. Sharewellis saab teha küsimustiku paari minutiga ja paari päeva pärast on vastused olemas. Tiim koosneb: Igro Murujev – tehniline pool; Sten Kreisberg – müük, turundus.

Pagerr

Pagerr aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile, mis muudab kasutamata jäänud trükipotensiaali uuteks klientideks. Iga päev visatakse ainuüksi Eesti trükikodades ära umbes 50 tonni paberit ehk keskmiselt 7% kogu trükitoodangust, sest õigel ajal ei olnud trükiplaadile midagi trükkida. Pagerr saab klientidele pakkuda kuni 4 korda odavamat hinda, sest ära kasutatakse muidu raisku minev paber ning tellimisprotsess on läbi veebilehe lihtne ja kiire. Kasu saavad ka trükikojad, kuna läbi antud tehnoloogia saavad nad teenida 20 korda rohkem raha üle jäänud paberi eest võrreldes sellega, kui paber müüakse kokkuostjale. Pagerri tiimijuht Rudolf-Gustav Hanni omab 8 aastat kogemust kirjastuse juhtimisel. Tiimis on ka trükiekspert, Eesti edukamates start-upides töötanud arendaja kui ka suurepärane müügi-ja turundustiim.