Võtsid reisil olles kaalus juurde? 4 põhjust, miks sellepärast muretsema ei peaks

Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivne — FOTO: 123rf

Suvi on üks peamiseid aegu, mil inimesed puhkavad ja reisile lähevad ning kes siis meist poleks naasenud välismaalt veidi raskemana? Sellepärast ei tasu aga tegelikkuses üldse muretseda.

Puhkus on aeg, mil tasub end töömõtetelt eemale tirida ja tõeliselt lõõgastuda, et seejärel värskemana taas argipäeva muresid ohjata. Ühtlasi on inimesed puhkusel olles tihti peale lõdvemad ka toitumise mõttes, sest tahetakse nautida kõike head ja paremat ning lubada endale ka tavapärasest rohkem alkoholi. See võib viia aga kerge kaalutõusuni, kui kõiki sissesöödud lisakaloreid just tohutu aktiivsusega ei korvata. Tegelikkuses aga ei tasu reisil olles kogutud ülekaalu pärast muretseda.

Põhjuseid, miks puhkusekilode pärast muret mitte tunda, on neli:

1. Kaalunumber ei ole peamine tervislikkuse näitaja

Number sinu kaalu peal ei ütle su tervise kohta kõike. Lisaks sellele mängivad olulist rolli ka magatud unetunnid, vererõhk, kolesterool jne. Väikene kaalutõus ei tähenda kohe, et sa oled ebatervislik.

2. On normaalne, et meie kaalunumber kõigub

Tegelikkuses kõigub meie kaalunumber iga päev vastavalt veetarbimisele ja selle väljutamisele. Ühtlasi süüakse reisil olles tihtipeale palju soolast toitu, mistõttu hoiab keha veest kinni ja ka see võib viia suurema kaalunumbrini. 

3. Lühike ajaperiood vabamat söömist ei mõjuta suurt pilti

Kui sa igapäevaselt jälgid oma toidulauda ja kõike ettejäävat suhu ei pista, siis nädalake lõdvemat söömist suurt pilti ei mõjuta. Olles nädala või paar raskemaid toite söönud, eelistavad paljud naasedes juba alateadlikult kergemaid eineid, mis on ühtlasi meie keha viis märku anda, et on vaja vaheldust. Tervislikkuse puhul loeb siiski suur pilt ja üks päev, nädal või kuu tavapärasest erinevat toitumist ei oma nii suurt kaalu, kui võiks arvata.

4. Tegelikult ongi tervislik end puhkusel lõdvaks lasta ja nautida

Puhkusele minek peaks eelkõige olema eesmärgiga leevendada stressi ja muremõtteid, ent kui sa end pidevalt erinevate toiduvalikutega piinad ning süümepiinu tunned, on su keha lõpuks ikka stressis. Naudi seda vaba aega koos oma lähedastega ning tee täpselt selliseid valikuid, nagu su hing ihaldab. 

Allikas: Insider

Kommentaarid puuduvad