VIDEO | Reporterid kehastusid õilsa eesmärgi nimel Viljandi Folgil tänavamuusikuteks

Kes müüb mandleid, kes korjab maasikaid. On mitmeid rahateenimise viise, kuidas aidata “Seitsmestel uudistel” koguda eurosid sauna jaoks, et see siis Ukraina armeele saata. Reporterid Andres ning Karl-Johannes leidsid oma mooduse eesmärgi täitmiseks.

Kaks peakangelast otsustasid "Seitsmeste uudiste" heategevuskampaania "Saun Ukrainasse" raames kehastuda tänavamuusikuteks.

„Kutsusin appi kamraadid oma bändist Lõõtsavägilased ja kuna oleme hetkel Viljandi Folgil, meeleolu on hea ja rahvast palju, siis tekkis idee, et lähme kusagile kohta, paneme karbikese või mütsikese maha, mängime pilli ja ütleme rahvale, millisel õilsal eesmärgil seda teeme. Rahvas armastab muusikat ja kui nad meile raha annavad ja meid natukene toetavad, on meie eesmärk täidetud,“ ütles Viljandi Folgi veteran Andres Eelmaa, kel hinge taga juba kümme järjestikkust külastusaastat.

Teisalt on pärimusmuusika festival ka bändi Lõõtsavägilased jaoks märgilise tähendusega. „Meie bänd sai sellest üldse alguse. Olime siin tänaval ja tuli folgi pealik Ando Kiviberg ja ütles, et oi kui lahedad poisid ja võttis meid suurele lavale kaasa ja nüüd kogu see asi on sealt käima läinud, et väga lahe on uuesti siin tänaval käima läinud,“ ütles Tobias Tae.

Kuidas noortel meestel läks ning kui suur rahasumma Ukraina jaoks kokku sai?

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad