Telefoninumber jope krae siseküljel – uitama läinud mudilaste saatjad leiti laulu- ja tantsupeol kiiresti üles

Noorte laulu- ja tantsupidu on selleks korraks lõppenud, kuid korraldajad pikalt puhkama ei jää, sest juba töötatakse 2025. aastal toimuva laulu- ja tantsupeo kallal. Kuidas vaadatakse täna tagasi pühapäeval lõppenud ürituse õnnestumisele, mille ajal eelistas ilmataat mõistlikkuse asemel hoopis äärmusi?

Noorte laulu- ja tantsupeol tekitas kahtlemata suurt peavalu muutlik ilm. Nädal algas kuuma ja päikselise ilmaga ning tantsuproovide ajal tuli jälgida, et tantsijatel kõrge temperatuuri tõttu teadvus ei kaoks ehk maakeeli öeldes pilt tasku ei läheks.

„Inimesed kuumenesid üle ja vajasid jahedasse kohta pikutama minekut ja veidi rohkem puhkust kui jahedama ilma puhul. Veetarbimise osas varustasime neid meie ja koostöös päästeteenistusega sai korraldatud jahutusdušš, kus lapsed said ennast kastmas käia,“ ütles tantsu- ja laulupeo meditsiiniteenuste juht Erik Velleramm tantsuproovide kohta.

Nagu varasemalt, jagas meditsiintiim ka sel korral plaastreid ja valuvaigisteid nii pea- kui kõhuvalu vastu. Pühapäevaks pöördus aga ilm täielikult. Lauluväljakul olijad mäletavad läbivettinud ja külma tunnet ilmselt veel mõnda aega. Lisaks meditsiinimeeskonnale hoolitses mudilaste eest ka politsei.

„Kutsusime neile läbi Tallinna Transpordiametile ühe bussi, et sooja pakkuda ja mähkisime neid ka enda jopedesse ja tekkidesse. Neid oli üheaegselt väga palju, seda me isegi ei osanud ette arvestada,“ ütles politseijaoskonna juht Roger Kumm.

Politsei tõttas appi ka siis, kui mõni laps oli oma vanema või saatja kaotanud. Kokku aidati grupi juurde tagasi 70 last, neist kõige noorem oli 2-aastane.

"Enamasti leidsime me nende saatjad väga kiiresti üles või saatjad leidsid meid üles ja me viisime nad lihtsalt kokku. Meil on väga vägevaid näiteid, kus lapsevanemad olid riide sisse või jope krae siseküljele telefoninumbri märkinud," lisas Kumm.

Peolistele jagasid suppi naiskodukaitsjad, kellele oli kõige raskem ülesanne sööjate hulgaga arvestamine. Sel korral läks aga varasemast edukamalt, sest ülejääke peaaegu polnud ja järjekorrad olid lühikesed.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad