Suvi kestab veel! Augustikuus toimub mitmeid festivale ja sündmuseid üle Eesti

Augustibluus
Foto: Puhka Eestis

Käes on viimane suvekuu, aga see ei tähenda sugugi, et juba tuleks valmis panna end vihmaseks ja jahedaks sügiseks. Vastupidi – nüüd on aeg suvest viimast võtta ja miks mitte teha seda mõnel toredal festivalil või üritusel! Teeme ülevaate, mida põnevat augustikuus Eestis veel teha saab.

Augustibluus

Festival Augustibluus toimub juba 28. korda, täpsemalt 5.-7. augustil. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. 

Festivali pealava kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Haapsalu Piiskopilinnuses ning laupäeva päeval vanas raudteejaaamas. Väiksemaid etteasteid saab nautida restorani Soffa ja pubi Africa terrassidel ning Haapsalu toomkirikus. Festivali ööklubi asub Haapsalu Kultuurikeskuses.

INSTIKURMU FESTIVAL

Metsa- ja atmosfäärifestival Intsikurmu Festival 2022 toimub 5. – 6. augustil Põlvas. Intsikurmu metsapargis moodustavad unikaalse sümbioosi värvikirev muusika, kunst, loodus ja loovad inimesed.

Inspireeriv ilu keset ürgset metsaparki üllatab oma kümnendal aastal värskete ideede ja lahendustega. Lapsi ootab Lastekurmu. Lisaks paitavad meeli malenurk, metsakino, põnevad performance’d ning tänavatoiduala.

Eesti Hip Hop Festival

12.-13. augustil toimub Elva mändide vahel Eesti Hip Hop festival, kus astuvad üles mitmed kodumaised ja armastatud muusikud. Teiste hulgas 5MIINUST, A-RÜHM, AROP, GENKA, REKET, PLUUTO, PÕHJAMAADE HIRM, BEEBILÕUST ja paljud teised. 

Tartu toidu- ja veinifestival

Lõuna-Eesti suurim toidu- ja veinipidu kutsub 05. – 07. augustil nautima ehedaid kohalikke maitseid, rikkalikku veinivalikut ja mõnusat festivalimelu. Toidunautlejateni tuuakse nii Lõuna-Eesti väiketootjate, tänavatoitlustajate kui ka kohalike pop-up restoranide parimad pakkumised.

Veinialal pakutakse mitmekülgset veinivalikut. Võimalus on osa võtta degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt. Festivali ajal toimub Tammelinnas ka kodukohvikute päev. Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm ning põnevate tegevustega lasteala.

Birgitta Festival

Birgitta festival on 2005. aastast Tallinnas Pirita kloostri varemetes toimuv muusikateatri festival ja toimub tänavu 06 – 14. augustil. Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Lähiriikide ainus rahvusvaheline muusikateatri festival on Tallinna tunnusfestival, mis toimub igal aastal augustikuus.

Festivalil etendatakse oopereid, ballette, lavastatud oratooriume, kaasaegse tantsu etendusi, muusikale ja teisi muusikateatri žanreid. Etendustel on eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid, avatud on kohvik ja restoran. Vaata selle aasta ürituse täpset ajakava kodulehelt.

Arvamusfestival

Arvamusfestivali eesmärk on luua inspireeriv ja sundimatu õhustikuga arvamuskultuuri ning kodanikuharidust arendav uute mõtete kohtumispaik. Ootame kõiki ärksa meelega eestimaalasi, et avalikku debatti jõuaks rohkemate eestimaalaste hääli ja erinevaid arvamusi!

Juba kaheksas Arvamusfestival toimub tänavu 13. augustil ning loob ruumi, mis jõustab head arutelu, inspireerib inimesi uutele ideedele ja tegudele, viib neid kokku ning selle kaudu arendab ka ühiskondlikku arutelukultuuri. Kohtumiseni Paides – Eestimaa südames!

Viru Folk

Viru Folk on põhjamaise muusika koguperefestivalina publikule elamusi pakkunud juba alates 2008. aastast, tulemas on 15. festival. Tutvustamist on leidnud paljude põhjamaiste riikide kultuur, igal aastal on keskendutud ühele piirkonnale või rahvale. Seekord on luubi all meie nelja naabri kultuur, sealhulgas muusika, filmikunst, köök jpm.

Imekaunis Käsmu kaptenikülas pakuvad seekord 12.-14. augustil muusikaelamusi paljud eesti, läti, rootsi ja soome muusikud, sealhulgas Skyforger (LV), Moonsorrow (FI), Nedsaja Küla Bänd ja paljud teised. 

Augustiunetus

Augustiunetus tuleb 13. – 14. augustil uues kuues, uues kohas, sama rõõmsalt! Avastame suvist Pärnut uutmoodi, sest Pärnu on enamat kui ainult rand. Seekord pakume nautimiseks jõevaateid ja paneme kaldapealse elama. Tänavafestivalist on saanud linna- ja loomefestival, milles kulgemise rütmi saab ise valida – kas aeglaselt ja loodust nautides või rütmikamalt ja elevust jagades.

Hea muusika ja seltskond, ainulaadsed maitse-, kunsti- ja kultuurielamused kuuluvad loomulikult asja juurde. Nagu ka valmisolek hajutada end ruumis ja ajas – tegevusi jagub mujalgi linnas.

Tallinna Merepäevad

Tallinna Merepäevad on aastatepikkuse traditsiooniga, mitmekülgne ja meeleolukas südasuvine festival, mis koondab enda alla enam kui paarsada artisti Eestist ja välismaalt. Kõikides sadamates on avatud lastealad ja kaubandustänavad, kala-alad ning disainiturg. Pealinna saabuvad uudistamiseks ja lahesõitudeks külalislaevad ning sadamate vahel liigub meretakso. Tallinna Merepäevad – see on Eesti suurim mere- ja perepidu.

Kommentaarid puuduvad