Reklaam sulgub sekundi pärast

SUUR ÜLEVAADE | Kuhu sel suvel minna ja millise hoobi annab see rahakotile?

Piletilevi

SUME 2023
SUME 2023 — FOTO: Pressifoto

Sel suvel tasub jääda kaunile kodumaale. Terve suvi toimub üle Eesti rohkelt kontserte, millest ei tasu ilma jääda, aga kas rahakott lubab neid kõiki külastada?

JUUNI

Juuni saab kohe avapaugu Summerfestiga. mis toimub neljas Eesti linnas  2. - 10. juuni. Laval võib näha Nexust, Tanel Padarit, Aropit ja paljusid teisi. Pileti hinnaks on 16.20€.

Teine suvealguse pidu Suve Avalöök toimub Kuressaare lossihoovis, kus teiste seas astuvad üles ka Terminaator ja Synne Valtri Band. Täispilet on enne suurpäeva 23.20€, kuid sündmuse päeval juba 25€.

Haapsallu tasub ka kindlasti juunis jõuda, Valgete Ööde festival: Maagiline öökontsert ootab Haapsalu Kuursaali 15.-18.juuni. Kui naudid klassikalisemat muusikat, siis need neli päeva on sulle. Piletite hinnad erinevatele kontsertitele varieeruvad 8€ kuni 81€ vahemikus.

Juuni lõpus toimub Otepääl Retrobest festival, mille peaesinejaks on sel aastal Ricchi E Poveri. 30. juunist kuni 1. juulini on võimalik külastada festivali kas päevapiletiga või festivalipassiga, mis maksavad vahemikus 27.80 € - 80.80€.

Kolm Laulu ja tantsupeo postrit
Kolm Laulu- ja tantsupeo postrit — FOTO: 2023 Laulu- ja Tantsupeo koduleht

JUULI

XIII noorte laulu- ja tantsupidu haarab enda alla juuli alguse. Tantsupeo etendus "Sillad“, 30. juunil ja 1. juulil, toimub ikka ja alati Kalevi Keskstaadionil Tallinnas. Ühe päeva pileti saab endale soetada 26€ eest, aga paremad istekohad võivad maksta  kuni 57€. 1. juulil on lisaks tantsupeole ka Rahvamuusikapidu "Päriselt", mis on täiesti tasuta üritus Vabaduse Väljakul. Pidustused lõpetab Laulupidu, mis muidugi leiab aset Tallinna Lauluväljakul. Peole saad osta piletid vahemikus 8€ - 69€ olenevalt sellest, kas soovid istekohta või seisukohta.

Kohe peale laulu- ja tantsupidu tasuks suund võtta Pärnu Rannaparki, kus toimub igaaastane Beach Grind 7. - 8. juulil. Esinejaid tasub oodata nii meilt kui mujalt. Ülesastuvad Tommy Cash, Alan Walker, Nublu, Alesso ja paljud teised. Ühe päeva pilet maksab 53.20€. Kui päevast jääb väheseks, saab soetada endale festivalipassi, mida müüakse vahemikus 90.40€ - 165.20€. 

Juuli lõpu poole tasub minna 21. juuliks Tartu Laululaval toimuvale kontsertile, kus nublu ja 5Miinust annavad ühiskontserdi.  Ostes pileti varem saab kontserti nautida 22.20€ eest. Hiljem on pilet 25€. Lisaks annavad nublu ja 5Miinust sama kontserti ka 11. august Rakvere Vallimäel. Kui ei jõua juulis, jõuab augustis.

20.-23. juuli toimub ka Hiiu Folk ja kus mujal kui muidugi Hiiumaal.  Oma uut plaati esitlevad Mari Kalkun ja Juhan Uppin. Nende kõrval esineb ka palju teisi kaasa arvatud Kõrsikud, Untsakad jt. Pileti hinnaks on 46.20€.

Beach Grindi poster ajakavaga
Beach Grindi poster ajakavaga — FOTO: Beach Grind'i Facebook

AUGUST

Kõik bluusisõbrad peaksid 4. - 6. august leidma aja külastada Haapsalut, kus toimub 29. korda legendaarne Augustibluus. Esinejaid on Eestist, mujalt Euroopast ja bluusi kodumaalt Ameerikast. Kui soovid saada sisse kõikidele kontsertitele, peab ostma 61.20€ eest festivalipassi. Meeles tasuks pidada, et iga kuu vahetusega tõuseb piletihind 5€ võrra. Üksikutele kontsertitele peab ostma eraldi piletid. Kui oled, aga veel suurem bluusisõber ja tunned, et ei taha enam kunagi piletijärjekorras seista, saab osta ka 501.20€ eest eluaegse liikmekaardi. 

Augustis naaseb tagasi Eestisse neljandat korda ka Depeche Mode. Tallinna Lauluväljakul on võimalik nautida võimsa elektroonilise muusika kultusbändi 6. augustil.  Tavapileti saab soetada endale 79€ eest, aga VIP-ala piletid on juba krõbedama hinnaga alates 129€ kuni 349€.

Augustis annab äsja uue albumi avaldanud NOËP suure A. Le Coq Arenal suurima kodusmaise artisti kontserti, mis viimase 30 aasta jooksul toimunud on. Pileteid saab osta alates 29€-st seisukohast kuni erinevate VIP piletiteni. Kui oled NOËPi superfänn saab soetada endale ka VIP Plus pileti, mis makab 459€. Hinnas sisaldub hea koht areenil, meet & greet, tuur laval ning lava taga ja palju muud. 

Augustis võiks veel viia end ajas tagasi ja hingata sisse veidi nostalgiat. 10. - 11. august toimub Kalevi Staadionil Tallinnas We love the 90s & Millenium kontsert, kuhu võib oodata paljusid retroartiste, kelle hulgas esineb Cascada, Haddaway, Dr. Alban jt. Piletid on saadaval 43.10€ tavatsoonis kuni 159€-ni, mis sisaldab endas 2 päeva VIP pileteid.

Depeche Mode Tallinnas poster
Depeche Mode Tallinnas poster — FOTO: Piletilevi

Need välja toodud kontserdid ja festivalid on vaid killukesed sellel suvel toimuvast. Kõikjale jõudmiseks peaks rahakott üsna raske olema, kuid eks igal inimesel on omad eelistused ja kõikjale jõuda ehk ei tahagi. Kvaliteet trumpab kvantiteedi.