President Alar Karis: Viljandi Folk hoiab pärimust inimeste teadvuses ja elus

„On selge, et ilma Viljandi Folgita ei oleks pärimus meie inimeste teadvuses ja elus nii kindlalt ning elusalt, ütles Eesti Vabariigi president Alar Karis eile Viljandi Folgi 30ndat juubelit avades, mis toob linna neljaks päevaks kümned tuhaded pärimusmuusika sõbrad.

„Pärimusmuusika on igamehe õigus ja me tahaksime võimalikult palju tekitada selliseid olukordi, kus kohale saabunud inimesed saavad ise kaasa luua. Ja kõige tähtsam on, sõbrad, armastus! See loeb ja meie teeme oma programmiga kõike selleks, et see tunne oleks tugev,” sõnas festivali peakorraldaja Ando Kiviberg.

Kas folk on ka hindasid tõstnud ja kui, siis kui palju? „Tõepoolest, hinnatõus on tabanud ka meid. Kõik teenused, kõik tehnika, mis me peame laenutama, on kallinenud ikkagi pööraselt. Tavaline on 35-40%, mõni asi 60% ja rohkem. Meil ei jäänud muud valikut, kui leida sellele katet piletihinna tõstmise kaudu, aga me oleme olnud mõõdukad. Meie jaoks on väga väga tähtis see, et festivali külastamine oleks inimeste võimalikult taskukohane,” rõhutas Kiviberg.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad