Plaanid suvel reisile minna? Tallinna lennujaam andis soovitused, kuidas vältida tülikate probleemide teket

Lennujaam
Foto: Delfi

Viimased kaks aastat on lennundus olnud tõelise löögi all – esmalt laastav koroonapandeemia ja seejärel Venemaa rünnak Ukraina suunas. Nüüd valitseb lennujaamades aga totaalne kaos, sest reisijate hulk on meeletu ja töötajaid napib.

“Suviste Seitsmeste” stuudios oli külas Tallinna Lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe, kelle sõnul pole kahe kuuga lihtsalt võimalik kahte kaotatud aastat tagasi teha. “See kasv on lihtsalt olnud nii kiire, sellega järgi tulla on väga keeruline. Tallinna puhul on probleemid isegi üsna väiksed võrreldes suuremate lennujaamadega,” sõnab ta.

Pärgmäe kinnitab, et julgestusjärjekorrad on läinud juba paremaks, aga peamiselt valmistavad peavalu lendude tühistamised. “Täna tehakse tööd, et võimalikult palju inimesi juurde värvata ja lennujaamad teevad karme otsuseid ning tühistavad lende, sest nad näevad juba ette, et nad ei suuda neid teenindada,” selgitab ta.

Lennukite täituvus on väga suur ja reisijate arvu taastumine on olnud väga kiire ja massiivne. “Paraneda võiks see olukord oktoober-november, kui algab sügisene lendudeplaan. Siis peaks paika loksuma see asi,” kinnitab Pärgmäe.

Pärgmäe soovitab sekelduste vältimiseks lennata võimalusel alati otse, mitte ümberistumistega ja teha kindlasi reisikindlustus. “Kui võimalik, lennake käsipagasiga, sest see ei lähe kaduma ega jää ootele,” ütleb ta.

Vaata lähemalt videost!

Kommentaarid puuduvad