Muusikafestival Kadrioru pargis? Juhataja: esimene, teine ja kolmas reaktsioon oli EI, aga…

"Esimene reaktsioon oli ei, teine reaktsioon oli ei, kolmas reaktsioon oli samuti ei. Siis mulle seletati lahti, mis asi on SUME festival - see ei ole mingi rokk ega karjumine, trampimine. See on festival, mis arvestab keskkonnaga," ütleb Kadrioru pargi juhataja Ain Järve, kes seisis esialgu vastu SUME festivali toimumisele.

Juba sel nädalavahetusel toimub Tallinnas Kadrioru pargis kauaoodatud SUME festival, kus astuvad üles mitmed tuntud välismaa artistid kui ka kodumaised lemmikud. "Me valisime Kadrioru pargi, sest meil oli suur unistus tiimiga leida üks ilus rohelust täis park ja pole olemas Eestis paremat kohta kui seda on Kadrioru park," sõnab SUME festivali projektijuht Marek Falgot. 

Tuleb välja, et luba festivali korraldamiseks just Kadrioru pargis polnudki nii lihtne saada. "Esimene reaktsioon oli ei, teine reaktsioon oli ei, kolmas reaktsioon oli samuti ei. Siis mulle seletati lahti, mis asi on SUME festival - see ei ole mingi rokk ega karjumine, trampimine. See on festival, mis arvestab keskkonnaga," ütleb Kadrioru pargi juhataja Ain Järve, kes sellele esialgu tugevalt vastu seisis.

Festivali ajal piiratakse liiklust vaid KUMU parklasse viival tänaval ja lisaks muusikale pakutakse elamusi ka kunstinautlejatele ning heade restoranimaitsete austajatele. Näiteks astuvad seal üles maailmakuulus Tom Odell, kes on hetkel üks enimnõutumaid artiste ja Elderbrook, kelle esinemine toimub täpselt siis, kui on tema isa juubelisünnipäev. 

"Imeline koht, kus kontserti pidada ja kuulata. Kadrioru park on ju nii suure tähendusega park, nii et kus siis veel?" õhkab ka üks festivalil esinejatest Kristel Aaslaid.

SUME Festival toimub 29.-30. juulil idüllilises, looduskaunis ning rohelist täis Kadrioru Pargis. Piletid nüüd müügil: www.sumefestival.ee

2023. aasta SUME Festival on eriline just seetõttu, et lisaks kvaliteetsele muusikale nii Eestist kui välismaalt, on rõhku pandud ka kunstiinstallatsioonidele ning maitseelamustele, mida kureerivad tuntud oma-ala spetsialistid. Esindatud on kergemad ja toekamad taimetoidud, kodumaa parim tänavatoit, suupisted suviseks piknikuks, suuremad ampsud grillilt, Belgia vahvlid ning rikkalik kondiitri- ja magusatoodete valik. Sellele kõigele annavad lisafunki käsitöökokteilid, hinnatud Nautimuse veinid ning kvaliteetne kohv.

Kodumaistest artistidest astuvad publiku ette Rita Ray, nublu, Lexsoul Dancemachine, Anett, Gram-Of-Fun, Meelik, EiK, Funk Embassy ja Tiks DJ-d, Maris Pihlap, SILKY STEPS ja Yasmyn. Festivalil on kokku kaks lava – pealava ning B-lava. 

Kommentaarid puuduvad