Reklaam sulgub sekundi pärast

Montenegro reisiblogi | 6 asja, mida kindlasti enne sinna riiki minemist teadma peaks

Brit Suurraid

Montenegro
Montenegro — FOTO: 123rf

Olles veetnud nädalakese maagilises Montenegros, sai mulle selgeks päris mitu asja ja erinevust Eestiga, millele ma enne ei osanud väga mõeldagi. Teeme ülevaate minu tähelepanekutest, millega ma soovitan kõigil reisijatel enne arvestada, kui nad Montenegrosse tulevad!

1. Veesussid

Montenegro on väga mägine ja kivine maa ehk liivarand on siin tõeline haruldus. Reeglina on kõik rannad siin kiviklibused ja kivise põhjaga ehk meres ujumiseks on veesussid lausa hädavajalikud! Õnneks ei ole nende soetamine liiga keeruline ja neid peaks leiduma isegi kohalikes toidupoodides. Mina ühe korra neid nägin ja siis küsiti nende eest 7 eurot.

2. Sularaha

Minu jaoks tuli see tõelise üllatusena, kuidas väga mitmetes kohtades ei olnud võimalik kaardiga maksta. Sääraseid olukordi, kus me kamba peale sularaha kokku üritasime saada, oli rohkem kui üks ehk minu soe soovitus on kas juba Eestis väike tagavara kaasa võtta või siis kohapeal mõnest pangaautomaadist. Korduvalt tuli ette ka seda, et me olime juba kõhud täis söönud ja siis öeldi, et tasuda saab vaid sularahas. Ka meie paadituuride eest polnud võimalik kaardiga tasuda. Õnneks kehtivad Montenegros samuti eurod ehk välisvaluutaga arvestama ei pea, ent mõnest kohalikust automaadist raha võtmine võib tuua kaasa teenustasud.

3. Mobiilset internetti pole

Õigemini, loomulikult on võimalik kasutada mobiilset internetti ja 4G abil surfata, ent see võib kole kalliks maksma minna, sest Montenegro ei kuulu Euroopa liitu. Niisiis tuleb kõrge telefoniarve vältimiseks peamiselt wifi peale lootma jääda, mida õnneks enamus restoranid ja hotellid ka pakuvad. Ainus koht, kus wifi tõepoolest ei töötanud, oli lennujaam.

4. Pidevad ummikud

Montenegros liiklemine võib olla üsna vaevaline, sest teed kulgevad mööda mägesid ja autosid on palju. See toob omakorda kaasa ummikud, mis võivad isegi kõige suvalisemas kohas tekkida. Eriti hull oli meie jaoks sisenemine Kotori linna, sest seal saalivad ringi nii kohalikud kui ka turistid ja linna pääseb vaid mööda ühte teed ehk ummik on garanteeritud. Ühistransport samas on täiesti olemas ja bussidega on võimalik liigelda, kuhu hing ihaldab.

5. Neli tärni ei pruugi olla neli tärni

Kui me kodumaal oleme ehk harjunud, et kui hotell on märgistatud nelja tärniga, siis see vastab ka mingitele standarditele, ent Montenegros võisid lausa kaks neljatärni hotelli teineteisest totaalselt erineda. Hotellide vastavust nendele tärnidele alati ei kontrollita ehk võib juhtuda, et mõni hotell näeb piltide peal imekaunis välja, ent reaalsus on hoopis midagi muud. Selleks tuleb end valmis panna ja ilmselt ei tule see kellelegi totaalse üllatusena, et lõunamaades suhtutakse nendesse tärnidesse märksa leebemalt.

6. Pühapäev on puhkepäev

Kui me Eestis oleme harjunud, et kõik poed ja kohvikud on iga päev lahti, siis Montenegros päris nii ei ole. Pühapäev on kohalike jaoks puhkepäev ehk siis on kinni absoluutselt kõik toidupoed. Ka kõik söögikohad ei pruugi avatud olla, ent kui sul läheb hästi ja mõni turistidele suunatud koht on lahti, siis kasuta võimalust. Šoppamine tasuks aga jätta mõnda muude nädalapäeva, sest poed on samuti kinni.

Loe kõigi Montenegro reisiblogi postitusi SIIT!

Ajakirjaniku lennutas Montenegrosse reisifirma JoinUp.

Kommentaarid puuduvad