Marek Lindmaa meenutab märkimisväärset hetke lapsepõlvest: olin 12 või 13 ja sain loa…

Joonatan Pärn

Marek Lindmaa avaldab, kuidas ta plaanib veeta tänavust jaanipäeva.
Marek Lindmaa avaldab, kuidas ta plaanib veeta tänavust jaanipäeva. — FOTO: TV3

Armastatud TV3 telenägu Marek Lindmaa selgitab, mida ta plaanib teha tänavusel jaanipäeval ning millised mälestused meenuvad talle lapsepõlvest seoses pidupäevaga.

Lindmaa sõnul möödub tänavune jaanipäev rahulikus tempos. "Eelmisel aastal aerutasin Kanadas. Sel aastal lähen natuke hiljem aerutama ning jaanipäeva veedame koos lapsega. Sõidame mööda Eestit ringi ja vaatame erinevatesse kohtadesse,"

"Osa sõpru on Hispaanias ja teine osa Eesti peal laiali. Hispaania otsa see aasta tõenäoliselt ei tee, aga Eesti peal saab ringi sõita," lisab Lindmaa.

Jaanipäeva traditsioonilise peolaua osas Lindmaa suuri ettevalmistusi ei tee ning haarab poest kaasa seda, mis parasjagu leti pealt vastu vaatab. "Ma ei ole jaanipäevade puhul selline planeerija. Usaldan peaaegu viieaastaseks saavat tütart. Kui ta tahab (jaanipäevaks) soolaseid pannkooke, siis paneme need lauale." 

Mareku jaoks seostuvad jaanipäevaga eelkõige lõke ja sõbrad.

"Eks paistab, kuidas sel aastal üldse lõkke tegemisega on. Tänavune ilm on selline, et lõket tuleb teha mõistlikult. Siin anna ainult sädet ja läheb terve mets. Lõke ja sõbrad on esimesed asjad, mis on jaanipäeva puhul mõttes," selgitab ta.

Lapsepõlves peetud jaanipäevadega seoses meenub Lindmaale ka üks tore mälestus: "Ma arvan, et see võis olla, kui olin 12 või 13 ja sain loa olla öö läbi üleval. Sai mööda küla ringi joostud, erinevaid jaanitulesid külastatud ning järgmisel päeval kella ühe paiku magama jäädud."

Kommentaarid puuduvad