Kalduvus püromaaniale ja olümpialootus: põnevad faktid, mida Sa ansambli Rammstein kohta varem ei teadnud!

Homme õhtul annab Eestis kontserdi Rammstein. Vaata, milliseid põnevaid fakte 28 aastat tegutsenud bänd endas peidab.

 1. Rammstein pole 28 tegutsemisaasta jooksl välja vahetanud ühtegi bändiliiget.
  Läbi aegade on bändi kuulunud Till Lindemann, Richard Z. Kruspe, Paul H. Landers, Oliver “Ollie” Riedel, Christoph “Doom” Schneider ja Christian “Flake” Lorenz.
 2. Bändi nimi pärineb Ramsteini õhuväebaasis lennushow ajal surmaga lõppenud õnnetusest.
  Tegemist oli kolme kaskadöörilennuki kokkupõrkega õhus, milles hukkus 70 inimest ja sai haavata umbes 1000 inimest. Sellest õnnetusest ka räägib rokkansambli samanimeline laul.
 3. “Rosenrot” muusikavideos nähtavad haavad bändiliikmete kehadel on tõelised. Need artistid ei hoia kunsti nimel tagasi ning lähevad kaasa mitmete ekstreemsustega, isegi kui see tähendab endale füüsiliselt haiget teha. 
 4. Rammsteini pealaulja oli kunagi olümpialootus.
  Lindemann alustas elukutselise ujujana ja peaaegu esindas SDV-d (Saksamaa Demokraatlikku Vabariiki) 1980. aasta Moskva olümpiamängudel. Kahjuks saadeti ta meeskonnast välja, sest ta käis ilma loata Firenze linnas ringi uitamas ja ka seetõttu, et tema punktisummad polnud piisavalt muljetavaldavad.

  “See oli õudne. Kui ma veel ujumismeeskonnas olin, siis ujusin päevas 30 kilomeetrit, tõusin hommikul kell viis ja õhtul läksin nördinult magama,” on meenutanud Lindemann, et ujumine ei teinud teda kunagi eriti õnnelikuks.

 5. Till Lindemann on väga oskuslik pürotehnik ning sellega fänne korduvalt hirmutanud. Lindeman on näiteks kahekümnel Rammsteini kontserdil jätnud mulje, et ta on õnnetuse tagajärjel läinud elusast peast laval olles põlema. Tegelikult on see olnud vaid oskuslik silmapete, mis on aga fänne tõeliselt šokeerinud.

  Playboy ajakirjale tõdes Lindemann: “Fännid tõesti arvasid, et ma põlen: mõtlesime välja stseeni nagu oleks minuga juhtunud õnnetus, mistõttu süttis mu jalg põlema. Meil oli küll tulekustuti laval, kuid see sisaldas hoopis süttivat pulbrit. Seda kasutades paistis nagu oleksin olnud üle keha leekides – olin leekides, muusika lõppes ja tuled toas põlesid. Veeresin siis lavale ja abilised tulid ehtsate tulekustutitega. Tegime seda kahekümnel kontserdil, kuid pidime katkestama, sest fännid pidasid seda liiga julmaks ja kaebasid internetis. Nad olid tõesti šokeeritud.”

rammstein
Scanpix

Kommentaarid puuduvad