Kas oled käinud? Just need on maailma kõige kuumemad reisisihtkohad

"Seitsmestele" andis intervjuu Teztour'i müügi- ja turundusjuht, kelle sõnul on juba praeguseks eestlastele kõige populaarsemad reisisihtkohad väljamüüdud. Meie aga uurisime, mis on maailma tasemel kõige populaarsemad paigad, mida suviti külastatakse.

10. Amsterdam, Holland

Amsterdam ärkab suvel ellu. Külastajad saavad nautida paljusid festivale, kruiisida jalgrattaga mööda linna, sõita paadiga kanalitel või pidada piknikut ühes Amsterdami paljudest parkidest. Linnas on kogu suve keskmine temperatuur püsib 20 kraadi algusjärgus, seega on vähe võimalusi, et peate oma turismitegevusest higistama.

9. Orlando, Florida

Oma kuulsate teemaparkidega, nagu Walt Disney World ja Universal Studios, pole ime, et Orlando sellesse nimekirja sattus. Kuna lapsed on koolist puhkusel, on suvi suurepärane aeg nende ägedate kohtade külastamiseks. Kuid Floridas tõuseb kuumus suvel meie jaoks pööraselt kõrgele (kuni 35 kraadi), seega hea mõte on juua palju vett ja kanda mütsi.

8. Punta Cana, Kariibi mere piirkond

Rannas lösutamine on Punta Canas esmatähtis ja selle maastik on muidugi imekaunis. Piirkond on täis lummavaid kuurorte ja need, kes otsivad eelarvesõbralikke valikuid, ei pea pettuma. Lisaks, kui olete liiva ja soolase vee pealt maha pesnud, on teil selles sihtkohas võimalus nautida tegevusterohket ööelu.

7. Antalya, Türgi

Antalya on Türgi Vahemere rannikul asuv sadamalinn, kuid see ei ole mõeldud ainult rannas lesimiseks. Külastajatele meeldib Antalya ajaloolise Kaleiçi naabruskonna labürintilaadsetel tänavatel jalutada, maitsvates restoranides einestada, kohalikes kohvikutes kohvi rüübata ja sadamavaateid nautida. Lühikese autosõidu kaugusel võivad ajaloohuvilised külastada Aspendose ja Termessose varemeid või kui ei ole soovi linnast lahkuda, saab alati vaadata ka Yivli minare, Hadrianuse väravat ja imetleda Rooma kindlust.

Türgi
Türgi — FOTO: 123rf

6. New York City, New York

Suur õun tõmbab alati rahvahulka enda poole ja olenemata sellest, kas külastajad on huvitatud ostlemisest, Broadway etendusest, maitsvast toidust, intrigeerivatest muuseumidest või lõbusast õhtust, leiavad nad selle kindlasti just New Yorkist. Kasutage kindlasti ühte või kahte linna paljudest ekskursioonivõimalustest, mis on saadaval paadi, bussi või jalgsi, ning ärge kartke külastada mõnda populaarsemat turismiatraktsiooni, nagu Times Square, Brooklyni sild ja Empire State Building.

5. Barcelona, Hispaania

Oma vapustava arhitektuuri, rikkaliku kultuuri ning maailmatasemel söögi- ja joogimaastikuga pole ka ime, et Barcelona sellesse nimekirja sattus. Kuigi linn võib suvel palavaks minna, on rannikuäärses linnas palju randu, kus turistid saavad pärast seikluslikku päeva end jahutada.

4. Cancun, Mehhiko

Mehhiko on Ameerika reisijate seas järjekindlalt edetabelite esikohal, kui üks populaarsemaid rahvusvahelisi sihtkohti ja selle põhjus võib olla puhkuse broneerimise lihtsus. Otselennud, kõikehõlmavad kuurordid ja peaaegu laitmatu rannailm teevad sellest suurepärase reisi neile, kes soovivad lõõgastuda ja oma akusid laadida. Külastajatel on võimalus nautida puhkust kuurordist lahkumata või kui soovitakse seiklusrikkamat viibimist, saab minna snorgeldama, külastada Chichén Itzá't, mis on kuulsus maiade arheoloogiline paik või reisida Cancuni imekaunitesse mägedesse.

3. Rooma, Itaalia

Rooma peaks olema kõigi ämbrite nimekirjas. Arheoloogilised paigad, muuseumid, Vatikan, toit ja kultuur on vaid mõned asjad, mis muudavad selle linna kohustuslikuks. Suvepäevad Roomas võivad aga jõuda 80. aastate keskpaigani, nii et keskpäev võiks olla ideaalne aeg muuseumisse minekuks või gelato või kohvikus suupistete nautimiseks.

2. London, Ühendkuningriik

Kuigi London on tuntud oma vihmase ilma poolest, toovad suved rohkem päikest ja temperatuur on tavaliselt üsna mahe (mõelge madalale kuni 70ndate keskpaigani). Vihm on siiski võimalik, seega võtke kaasa vihmavari või vihmajope. Te ei taha, et ilm rikuks teie võimalust olla tunnistajaks rasketele löökidele, nagu London Bridge, Buckinghami palee, Westminster Abbey ja Big Ben.

1. Pariis, Prantsusmaa

Pole üllatav, et Pariis on selle nimekirja esikohal, kuna seda tuntakse kui maailma romantilisemaid linnu. Kui viimastel aastatel ei ole Prantsusmaale tõsised suvised kuumalained võõrad, siis Pariisi temperatuurid jäävad suvel tavaliselt alla 80ndate.

Pariis
Pariis — FOTO: 123rf

Kui sul endal ei ole ideid kuhu reisile minna, siis vaata "Kaks kanget" teleseriaali, kus Teet Margna ja Kristjan Jõekalda reisivad mööda maailma. Sealt leiad kindlasti inspiratsiooni oma järgmiseks reisiks! 

"Kaks kanget" on kättesaadav TV3Plays!

Kommentaarid puuduvad