Reklaam sulgub sekundi pärast

Jaanimöllust kimbutab peavalu? Vaata, kuidas koduse pohmelliraviga oma enesetunnet parandada

Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne — FOTO: 123rf

Jaanipäeva tähistamise juurde kuulub paljudel eestlastel ka väikene märjukene. Kui aga väejoogiga pisut liialdamiseks läks ning järgmine hommik on pea ning sisikond hell, siis vaata, milliste meetoditega saad enda enesetunde paremaks muuta.

Pohmell algab pärast seda, kui vere alkoholisisaldus hakkab langema. Mõnede ekspertide sõnul algavad kõige hullemad sümptomid siis, kui alkoholitase jõuab nullini.

Mitmed uuringud, et vähesel määral ja mõõdukalt alkoholi tarvitavad inimesed on pohmelli tekke suhtes haavatavamad kui igapäevaselt alkoholi tarbivad inimesed.

Siiski on ka näiliselt vastuolulisi uuringuid, mis näitavad, et inimestel, kelle perekonnas on esinenud alkoholismi, on ka hullem pohmell. 

Mis aitab pohmelli vastu?

  1. Joo vedelikku. Alkohol soodustab urineerimist, kuna pärsib hormooni, mis vähendab neerude poolt toodetava uriini mahtu. Kui pohmelliga kaasneb kõhulahtisus, higistamine või oksendamine, võib inimene sattuda veelgi suuremasse vedelikupuudusesse. Pohmelliga tekkinud iiveldus võib raskendada ka vedeliku tarbimist, kuid isegi mõni lonks vett aidata teie pohmelli vastu.

    Hea reegel on jookide vahel juua klaas vett – või mõni muu mittealkohoolne jook – ning  enne magamaminekut vähemalt üks suur klaas vett.
    Vee tarbimine joomine võib aidata vähendada mõningaid pohmelli peamisi sümptomeid nagu janu ja peavalu.

  2. Söö süsivesikuid. Joomine võib alandada veresuhkru taset, nii et teoreetiliselt võib osa pohmelli väsimusest ja peavaludest tuleneda ajust, mis töötab ilma piisava '''põhikütuseta''. Veelgi enam, paljud inimesed unustavad joomise ajal süüa, alandades seeläbi veresuhkrut veelgi.

    Näiteks röstsai, banaan ja puuviljamahl aitavad veresuhkrutaset õrnalt normaalsele tasemele viia.

  3. Tarbi veidi ingverit. "Ingver on suurepärane looduslik pohmelliravi," ütleb litsentseeritud nõelraviarst ja ravimtaimede spetsialist Jamie Bacharach. Ingveri söömine või ingveritee joomine võib aidata vähendada iiveldust ja seedehäireid, kuna ingveri looduslikud omadused toimivad tõhusalt kõigi pohmelliga seotud sümptomite vastu.
  4. Joo kohvi või teed. Kofeiinil ei pruugi olla mingeid erilisi pohmellivastaseid võimeid, kuid stimulandina võib see aidata uimasuse ja väsimuse vastu.
  5. Tomatimahl, hapukurgimahl või Sprite. Metsikust õhtust taastumiseks ei ole soovitatav juua rohkem alkoholi. Selle asemel proovige alaniiniga rikastatud tomatimahla. Teadlased leidsid, et see võib vähendada vere alkoholisisaldust.
    Samuti sobib joogiks ka elektrolüüte sisaldavat hapukurgimahl.
    Lisaks leidsid Hiina teadlased, et karastusjookidest on Sprite parim jook pohmelli sümptomite leevendamiseks.
  6. Puhka end välja. Üks tõhusamaid viise pohmelli ravimiseks on selle maha magamine. Pohmelli all kannatades on meie keha nõrgestatud ega suuda pohmelli või selle sümptomitega võidelda. Andes oma kehale aega taastumiseks ja kokkuvõtmiseks, saame ebamugavustunde perioodi magada ning ärgata värskena.

    Nii et, kui ärkate pärast öist joomist pohmelliga, võiksite kaaluda oma päevaplaanide tühistamist ja voodisse kerra keeramist – muidugi pärast suure klaasi vee joomist ja mõnusa hommikusöögi nautimist.

  7. Abi tablettidest. Aspiriin, ibuprofeen ja muud mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad aidata peavalu, üldiste valulike tunnete korral ning aidata verd vedeldada. 

Kommentaarid puuduvad