Hiphop festival tähistab tänavu muusikastiili 50. sünnipäeva

EHHF
EHHF — FOTO: Pressimaterjal

11. – 12. augustini leiab Elvas aset järjekordne Eesti HipHop Festival. Tänavune festival saab olema aga veidi erilisem, sest ühtlasi tähistatakse ka hiphopi 50. sünnipäeva.

Hiphopi sünnipäevaks peetakse 11.08.1937, sest täpselt siis toimus New Yorkis pidu, kus plaadimängijate taga seisis  hiphopi isaks nimetatud DJ Kool Herc. Nimelt oli ta esimene, kes hakkas mängima funk ja souli plaatidelt neid kohti, kus kõlasid ainult trummid ehk trummi breigid, mida hiljem kasutati hiphop lugude loomiseks.

“Ta oli aru saanud, et rahvast tol ajal ei huvitanud refräänid, vaid just need breigid, mis tõid noored mehed tantsupõrandale oma oskusi näitama. Sellest ka väljendid “breakdance” ja “b-boys”,” seletab Eesti HipHop Festivali üks korrdalaja Genka. “Asja teeb lahedamaks seik, et ajaloolise peo korraldas DJ Kool Herci õde, kuna lähenemas oli september ehk uus kooliaasta ja tal polnud midagi uut selga panna. Selleks tekkis tal mõte korraldada pidu, kus ta palus oma vennal muusikat mängida.

Nii, et laias laastus võib öelda, et hiphop sündis tänu sellele, et ühel naisterahval polnud midagi selga panna. Selline väike ”naiste igavene probleem” sünnitas läbi aegade ühe populaarseima muusikastiili. Muidugi mängis siin rolli veel sotsiaalne olukord Bronxis, sest gängide vaheline “sõda” oli saavutanud oma kulminatsiooni, kus mingi lahendus pidi tulema. Selle üheks väljundiks olidki peod ja muusika.”

“Tänu sellele, et hiphop saab 50, teeme EHHF-il ka väikese ajaloonurga, sest meie festival pole ainult muusikafestival, vaid oleme alati seisnud ka hiphop kultuuri edendamise ja propageerimise eest Eestis. Paljud noored ka ehk ei teagi, kust ja miks see alguse sai,” lausub Genka. “Kuigi suurem osa esinejaid on meil välja kuulutatud, siis on meil varuks paar üllatust just selleks, et tähistada meie jaoks väga olulise muusikažanri sünnipäeva.”

Tänavuse Eesti HipHop Festivali programmi on esimeste nimedena kinnitatud:
5MIINUST, Genka, reket, A-Rühm, Arop, Villemdrillem, Pluuto, Clicherik & Mäx, Beebilõust, Bad Art, Metsakutsu, 5loops, Lil Till, Väike PD, DEW8, Marp$, Säm, Sammalhabe, Sip€lga & Yohan, NKN, KiROT, SVNDRA, RV, Prodigyboys, Benakanister, Starboy Bob. Järgmised artistid selguvad juba varsti!

Lisainfo ja piletid on saadaval Eesti Hip Hop Festivali kodulehel.

Kommentaarid puuduvad