Elamusfestival I Land Sound tuleb juba kuuendat korda

I Land Sound festival
I Land Sound festival — FOTO: Pressimaterjal

13. – 16. juulini 2023 maandub Saaremaal illiku laiul taas I Land Sound festival. Järjekorras kuues festivalitegu tuleb mõnede üllatustega, ent siiski tuttavas headuses, ühendades muusika, kunsti, ilusad inimesed ja erinevad töötoad imekaunis illiku looduses ühtseks tervikuks.

I Land Soundi eesmärk on pakkuda külalistele terviklikku kogemust, rebida inimene argimaailmast ja viia ta neljaks päevaks teise dimensiooni, kus ununevad töö ja muud argimötted. Muusika ja kireva ööelu körval oluline roll ka keha ja vaimu arendavatel praktikatel, töötubadel ja kunstil. Rikkalik päevaprogramm pakub näiteks vöimalust elada end välja ekstaatilise tantsu saatel vöi minna helirännakule sisemaailma ja seda maailmatasemel praktikute juhendamisel. Lisaks sellele leiab programmist ka tegevusi merel, saab mönuleda saunaalal vöi tutvuda lähemalt illiku loodusega. 

Viiel festivalilaval astub üles üle viiekümne artisti, kohalike tegijate körval ka helimaagid Saksamaalt, Suurbritanniast, Ukrainast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Armeeniast ja Šveitsist. Festivali peakorraldaja Paap Uspenski sönul peetakse nii muusikalist kui päevaprogrammi kokku pannes oluliseks nii esinejate mitmekesisust kui ka artistide loomingut ja lavalist energiat. “Ei ole saladus, et valime tegijaid, kes meile endile meeldivad ning kes jagavad festivaliga sarnast maailmavaadet ja suurt südant,” lisas Uspenski. Värske loovjuhi Jan Teeveti käe all aitavad kogu festivali ühtseks siduda alal paiknevad dekoratsioonid, kunstiteosed ja aset leidvad performance’id.

Korraldajad on festivali algusaastast alates väärtustanud körgelt keskkonda ja keskkonnateadlikkuse töstmist ning liikunud oma tegevuses järjekindlalt aina väiksema ökoloogilise jalajälje suunas. Tänavusel festivalil astutakse suur samm edasi ning koostöös Nestega minnakse pea täielikult üle taastuvatest toorainetest tehtud diislikütusele ning esimese festivalina Eestis püüdma ka A Greener Future rohelise sündmuse sertifikaati.

“I Land Soundi eesmärgiks sertifikaadi taotlemisel on eelkõige saada tagasisidet senistele tegevustele  ja juhiseid tulevikuks oma ala professionaalidelt, kellel on erinevate sündmuste keskkonnamöjude vähendamises pea 20-aastane kogemus,” sõnas Kadi Aguraijuja, festivali roheprogrammi I Land Green eestvedaja.

Orissaares maalilisel Illiku laiul toimuv I Land Sound on elamusfestival, mis on kujunenud tuhandete inimeste jaoks üheks suve eredaimaks sündmuseks. Festival, mis toimus esmakordselt 2017. aastal, on tuntud möjusa keskkonnaprogrammi ning unikaalse muusika, kunsti ja töötubade sümbioosi poolest. I Land Sound 2023 toimub Illiku laiul 13. – 16. juulini.

Kommentaarid puuduvad