Lapsepõlvetrauma takistas naisel aastaid õnnelik olemast: ma ei osanud näha, et see mind elus nii tugevalt saadab

Laagri Lii

Sarjas "Pihitool: Laagri eri" rääkis Lii avameelselt, kuidas lapsepõlvetrauma ei lasknud noorel neiul aastaid õnne ja armastust kogeda. Lii meelest on kõige olulisem oma minevikprobleemidega tegeleda, sest tihtipeale ei saada aru, kui palju lapsepõlves üleelatu inimest kogu elu mõjutada võib.  

Lii osales sel suvel tõsielusaates "Laager", kuhu läksid inimesed, kes olid eluga tupikusse sattunud ning lootsid vaimsete praktikate abil oma probleemidele ja sõltuvustele abi leida. Lii sõnul läks naine algselt saatesse lihtsalt huvist ja soovist oma ellu värskust ning uut hingamist saada. Vaimsete praktikate käigus sai aga Liile selgeks, et tema elu on väga tugevalt mõjutanud minevikutrauma, mis takistas noorel neiul eluga edasi liikumast ja armastust leidmast. 

"Konstellatsioon oli minu jaoks elus pöördepunkt, et ma sain aru, miks kandideerisin ja miks ma sinna saatesse läksin," rääkis Lii praktikast, mis aitas tal mõista, et ta on terve elu hoidnud kinni oma lahkunud vanaisast, kellega tal väga lähedane suhe oli. Naise sõnul ei osanud ta varasemalt enne saadet kunagi mõista, kui palju vanaisa surm teda noores eas traumeeris ning seetõttu ka tema kogu hilisemat elu mõjutas. 

Lii tõdes, et teda kimbutas aastaid väga suur süütunne vanaisa ees. "Ma ei jõudnud tema viimasele sünnipäevale, millele järgnes kohe tema surm. See oleks mu viimane võimalus hüvasti jätta ja mul jäi see tegemata," ütles naine, et sealt sai alguse suur enese süüdistamine.

Veelgi enam süütunnet oli naises tekitanud tema enda isa käitumine peale vanaisa surma. "Matuse päeval mu isa kuidagi nähvas mulle, et miks sa ei tulnud sünnipäevale, " ütles Lii. Naise sõnul saab ta praegu oma isa reaktsioonist aru, kuid lisas, et need sõnad tegid talle väga haiget ning jäid tema hinges kripeldama. "Isa oli lihtsalt ise nii šokeeritud sellest, mis ta koges, aga see jäi kuidagi minus ka seisma," tõdes Lii. 

"Ma ei saanudki leinata, sest mul oli süütunne ja see süütunne ei olnud ainult vanaisalt, et ma ei läinud tema sünnipäevale, vaid see oli ka isalt," mõtiskles Lii tagasivaatavalt. "Meile antakse lapsepõlvest kaasa väga palju traumasid, mille olemasolust me isegi ei tea. Minu puhul näiteks see vanavanemate surm võis olla nii traumeeriv ja ma ei teadnud seda, sest see tundus minu jaoks täiesti normaalne. Aga nüüd tagantjärgi ma saan aru, et see oli väga suur osa minust," tõdes naine, et oma probleemide mõistmine ja nendega tegelemine on väga oluline.

Lii jõudis peale saadet ka arusaamani, et kui sa hoiad kellestki tugevalt kinni, siis pole uuel inimesel võimalik sinu ellu püsivalt tulla. "Kellestki lahti laskmine teeb ruumi uuele inimesele, aga ma ise ei teadnudki et ma olen nii kinni, et minu puhul see arusaamine tegigi vabaks," ütles Lii ning lisas, et peale laagrit on ta elu täielikult muutunud ning on leidnud endale suurepärase kaaslase, kellega ka esimest last oodatakse.

Vaata videost, kuidas praktka Liil minevikuprobleeme avada aitas ning millised muutused peale saadet tema elus toimunud on: 

Kommentaarid puuduvad