Toitumisterapeut avaldas, millist viga kipuvad trennis käivad inimesed tegema: nii võime organismile liiga teha!

— FOTO: 123rf

TV3.ee saates “5 müüti” käis külas toitumisterapeut Diana, kes rääkis lähemalt ühest levinud veast, mida paljud trenni tegevad inimesed kipuvad toitumisel tegema.

Väga paljud inimesed, kes trennis käivad, arvavad, et peavad hakkama ka lisaks proteiini tarbima. Toitumisterapeut Diana sõnul pole proteiinipulbrit tegelikult vaja inimestel oma menüüsse lisada.

“Kui me nüüd ikkagi räägime tavalisest Eesti keskmisest inimesest, kes käib paar-kolm korda nädalas trennis, kas jõusaalis, jooksmas, rühmatreeningus, siis mitte mingisugust vajadust lisa proteiinitarbimiseks ei ole,” kinnitas Diana. 

Kui igapäeva menüü on piisavalt mitmekesine, sisaldades nii liha, muna, piimatooteid, juurvilju ja pähkleid, siis Diana sõnul saab inimene piisava valgu ka toidust kätte. 

“Kui me valku tarbime üle, siis me võime oma organismile liiga teha. Me teeme liiga oma seedesüsteemile, me teeme liiga oma neerudele, sest neerud vastutavad selle eest, et neid valguainevahetusest tekkinud jääkainete organismist välja viia,” tähendas Diana.

Diana sõnul peaks inimene tarbima valku 0,8 kuni 1,2 grammi keha kilogrammi kohta. “Keskmiselt me võime võtta üks gramm keha kilogrammi kohta, et kui sa kaalud 80 kilogrammi, siis sinu päevane valgutarbimise vajadus on 80 grammi valku,” selgitas ta. 

Vaata teisi tervisliku toitumisega seotud müüte videost: 

Kommentaarid puuduvad