Reklaam sulgub sekundi pärast

Meditsiiniõde soovitab kevadel päikesekaitsekreemi kasutada: naha vananemine algab õues kõigest 10 minutiga!

Elli Maria Mäesalu
Elli Maria Mäesalu

Märtsi algusega saabusid esimesed kevadised ja päikeselised ilmad. Esteetilise meditsiiniõde Elli Maria Mäesalu paneb kõigile südamele, et õues käies tuleks juba praegu kasutada päikesekaitsekreemi, et vältida kortsude teket.

Saates "5 müüti" lükkas ümber ja kinnitas Elli erinevaid vananemisega ning kortsude tekkimisega seotud müüte. 

Kui paljud inimesed kasutavad päikesekaitsekreemi vaid suvel, siis esteetilise meditsiiniõe sõnul peab päikesekaitsekreemi kasutama aastaringselt.

"Tõesti arvatakse, et päikesekaitsekreem kuulub justkui suve juurde või randa, et seal toimub justkui päevitamine. Kuid tegelikult suudab päike alustada juba sellist enneaegset fotovananemist ka juba 10 minutiga, kui näiteks õues viibida ilma päikesekaitseta" selgitas naine.

Naise sõnul jaotub päikesekiirgus kaheks - UVA JA UVB kiirgus. B-ga lõppev UV kiirgus tähendab põletavat (inglise k burning - toim) või teisisõnu jumet andvat päikesekiirgust, mis on aktiivsem suvel. 

"Kuid UVA kiirgus on tegelikult aasta läbi üsna sama. Ta suudab ennast läbi pilvede ja isegi läbi aknaklaasi nii-öelda immutada ja selle läbi tekitada ka juba nahas enneaegset vananemist," tõdes Elli.

"UVA kiirgus on veel selline, mis jõuab nahas kindlasti sügavamale ja kuna meie sügavates nahakihtides asuvadki nii-öelda need nooruslikkuse allikad, mis hoiavad ka naha tervena, pringina ning värskena, siis tegelikult päike hakkabki neid väga usinalt kohe hävitama."

Elli sõnul võime ükskõik, mis kreeme kasutada või protseduure teha, aga kindlasti ennetamise mõttes on enneaegse vananemise ja fotovananemise vastu on number üks abivahend on päikesekaitsekreem. 

Vaata ka teisi kortsude ja naha vananemisega müüte lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad