Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas teadsid? Ekspert avaldas šokeeriva tõe vägijookide kohta: alkoholil ja narkootikumidel on ainult üks erinevus

Jane Alop
Foto: Silver Siilak

TV3.ee saates “5 müüti” käis külas Jane Alop, kes töötab Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatriakliinikus psühholoogina ning tegeleb inimestega, kellel on probleeme alkoholitarvitamisega. Jane tõi päevavalgele tõe selle kohta, millised laialt levinud arusaamad alkoholi tarbimise kohta vastavad tõele ning millised mitte.

Laialt on levinud müüt, et alkohol pole tervisele nii ohtlik kui narkootilised ained. Jane pidi tõdema, et kahjuks on see tõesti väga laialt levinud väärarusaam. 

"Alkohol on täpselt samasugune uimasti nagu kõik teised narkootikumideks loetavad ained," ütles Jane. "Suurim erinevus on see, et alkohol on ajaloolistel põhjustel legaalne uimasti ja kõik ülejäänud ei ole legaalsed. Ja siin on nüüd ühiskonnas tekkinud selline arusaam, et kui see on lubatud, siis on see järelikult mingil moel süütum ja vähem kahjulikum."

Naise sõnul on fakt see, et alkoholisurmasid on kolm korda rohkem kui narkosurmasid. "Ja nüüd ma räägin nüüd ainult otsestest otsestest surmadest. Kui me võtame kogu kahju, mis on seotud alkoholi tarvitamisega nendele inimestele endale ja kõikidele nendele lähedastele, siis see on veel mõõtmatult kordades palju suurem," tõdes Jane. 

Vaata lähemalt videost, kas inimesel võib olla eelsoodumus alkoholismiks ning kas lahjade alkohoolsete jookide tarbimine on süütum kui kange alkoholi joomine:

Näita 2 kommentaari

Loll jutt,mul ei ole kunagi keegi peres tarvitanud aga mina tarvitan.

Vasta

No oleneb narkootilise ainest, alkohol on ammu teada ka kui mõnu aine, aga lihtsalt selles ei sisaldu nii palju keemilisi elemente nagu mdma, lst jne

Vasta