Tõhustusdoosid puust ja punaseks! Irja Lutsar annab aru, miks ja kes seda päriselt tegema peavad

Ühiskonda on tabanud hirm – nakatumisnäidud kasvavad iga pea päevaga, ent tõhustusdoosile registreerimine toimub väga aeglaselt. Mis on üldse tõhustusdoos, kes seda tegema peaksid ja milline vaktsiin on selle jaoks parim? Formaadis “10 kõige põletavamat küsimust” on külas viroloog ja endine teadusnõukoja liige Irja Lutsar, kes annab vastuse, millal ja miks tõhustusdoosi tegema peaks.

Lutsari sõnul tähendabki tõhustusdoos oma immuunsuse tõhustamist ja seda ei tehta vaid vaktsiinidega, vaid on tegelikult väga tavaline looduses toimuv asi. “Kui me põeme ükskõik mis nakkushaigust, siis iga järgnev tõhustab meie immuunsust. Sama peab ka vaktsiinidega tegema, sest vaktsiinid suures osas imiteerivad seda, mida loodus niigi teeb,” selgitab ta, miks on vaja end uuesti vaktsineerida peale mõnda aega.

Tõhustusdoosi soovitab Lutsar teha kõigil, ent selleks peaks eelnevast doosist olema piisav aeg möödas. “Mis saab edasi, kas tuleb teha ka neljas, viies ja kuues, selle kohta ma ei oska vastust anda,” tõdeb ta.

Vaktsiinisoovitused ei ole kõigis riikides ühte moodi ja näiteks Eestis soovitatakse neil, kes on koroonaviiruse läbipõdenud, teha tõhustusdoos alles pool aastat pärast haigestumist. “Kui keegi läheb reisile, vaadake kindlasti järgi, mida see konkreetne riik teie vanusegrupilt nõuab!” paneb ta südamele.

Vaata kõiki kümmet küsimust ja vastust juba videost!

Näita 5 kommentaari

Lp. Lutsar teab, et kolmas tõhususdoos on kahtlemata hea, aga neljas viies või kuues… – seda ta ei tea. Viroloog🤔!

Vasta

Eesti teadlane/sed on paras anekdoot.Ise nad pole midagi avastanud või teinud,aga raha riigilt nõuavad ja tahavad.

Vasta

Здравствуйте ув. Boss!
Предложу поднятие на 10-20 пунктов позиций в поисковиках.
Цена всего 400 ру. Качественный ИкС. Отчётность.
Прогоны сайтов от Профессионалов!
Хваленые БаЗы.
Contact:
telegram:@xrumers
mail: [email protected]
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36

Vasta

Sеlf-Imрrovеment аnd succеss go hand in hand. Taking thе steрs tо mаkе yourself a bеtter аnd mоre wеll-rounded individuаl will prоvе to bе a wisе dеcisiоn.

Vasta

[url=http://stromectol.cfd/]ivermectin 0.1[/url]

Vasta