Uus reaalsus? Tulevikus ratsatrenni minnes pole päris hobuse selga istuda enam vajagi

hobune
pressimaterjalid

Kogenud ratsatreener ja -kohtunik Kersti Tael püüab Eestisse luua mehaanilisel õppehobusel treenimise võimalust, mis tähendab, et ratsatrenni minnes pole päris hobuse selga istuda enam vajagi.

Mehaaniline hobune on vahend nii kogenud ratsasportlastele, alustavatele huvilistele kui ka teraapia eesmärgil liikumiseks või kukkumisest taastumiseks. Maailmas on see kasutusel väga paljudes riikides ning sobib harjutamiseks igal oskustasemel ja sõidustiilis. 

Hobusimulaatori Eestisse toomise algatanud Kersti Tael sõnab, et Eesti ratsaspordi ringkond üha laieneb ning huvi ka väga kõrgel tasemel ratsutamisega tegeleda on Eestis tugev.

„Möödunud aastal tehti ratsaspordis ajalugu, kui Dina Ellermann esmakordselt Eesti esindajana olümpiale jõudis. See andis väga paljudele sportlastele innustust ja tõi uusi huvilisi alale juurde. Eestis on juba väga hea tallide võrgustik, kogenud treenerid ning platvorm teooriakoolitusteks. Hobusimulaator viiks ratsaõppe Eestis uuele tasemele ja aitaks igal tasemel sõitjaid,“ rääkis Tael.

Ratsutamise simulaator liigub nagu päris hobune, teeb kõiki hobuse liikumisi ja hüppeid, aga annab ka ratsutaja iga liigutuse ja tasakaalu kohta tagasisidet. Lisaks reageerib õigetele juhtimise võtetele ja osutab vigadele, mis päris hobuse seljas võivad takistuseks saada.

„Mehaaniline hobune avab tippsportlastele võimaluse saada detailset infot oma istaku ja kehahoiu kohta ning lihvida detaile, mis võistlustel kuldmedaleid määravaid. Algajad seevastu saavad kogemuse veatult liikuva ideaalse hobusega ning kätte selle õige tunde, mida sujuval liikumisel, harjutustel ja hüpetel vaja on. Simulaatoriga saab lahendada ka murekohti, mis näiteks kontoritööst põhjustatud lihaste sundasendiga kaasnevad,“ kirjeldas kauaaegne treener ja koolisõidukohtunik Annike Laving mehaanilise hobuse võimalusi.

Hobusimulaatori Eestisse toomise jaoks ootab vajab Taela aga toetust ning kutsub kõiki üles läbi Hooandja oma projekti toetama. 

Kommentaarid puuduvad