Uuring paljastab: nutikellade rihmadel vohavad kahjulikud bakterid

Teadlased avastasid, et nutikellade rihmadel võib leiduda potentsiaalselt ohtlikke baktereid.
Teadlased avastasid, et nutikellade rihmadel võib leiduda potentsiaalselt ohtlikke baktereid. — FOTO: wdnet / 123RF.COM

Paljud nutikellad on kaetud kahjulike bakteritega, hoiatas teadusajakirjas Advances in Infectious Diseases avaldatud uuring. Teadlased leidsid, et potentsiaalselt ohtlikke baktereid leidub koguni 95 protsendil nutikellade rihmadel.

Florida Atlantic University (FAU) teadlased testisid plastikust, kummist, riidest, nahast ja metallist (kuld ja hõbe) nutikellade rihmasid. 85% kellarihmadelt leiti  Staphylococcus spp baktereid, mis põhjustavad stafülokokkinfektsioone, samas kui 60% rihmadest leidus E. coli baktereid ja 30% kandis potentsiaalselt surmavat bakterit Pseudomonas spp.

Need bakterid võivad põhjustada mitmesuguseid haigusi, sealhulgas kopsupõletikku ja vereinfektsioone.

Business of Apps’i andmetel kannab Apple’i nutikellasid umbes 229 miljonit inimest, samas kui teisel tuntud nutikellade tootjal Fitbitil oli 2022. aasta seisuga 120 miljonit registreeritud kasutajat.

Miljonid inimesed kannavad nutikellasid iga päev: olgu see siis une jälgimiseks, treeningute registreerimiseks, üldise tervise parandamiseks või lihtsalt püsti tõusmise meeldetuletamiseks.

Iroonilisel kombel kannavad nad tegelikult enda randmel suures koguses kahjulikke mikroobe. Seetõttu tuleks nutikellade rihmasid regulaarselt desinfitseerida.

Teadlased selgitasid, et plastikust ja kummist valmistatud nutikellade rihmad pakuvad mikroobide kogunemiseks ideaalset keskkonda, kuna poorne ja staatiline pind kipub baktereid ligi meelitama ning nende kasvule kaasa aitama.

Loe täpsemalt New York Post’ist!

Kommentaarid puuduvad