Teraapia pole uhhuu! Hinnatud koolitaja: enesejuhtimisega tegelevad kõik tippjuhid

Maria Baydar
Erakogu

“Miks me oleme idioodid?” podcastis käis külas terapeut, koolitaja ja enesearengu õpetaja Maria Baydar, kes valgustas oma meetodeid ning avaldas, et sellega tegelevad isegi tippjuhid.

Praegu ilmub igasuguseid terapeute, coache ja mentoreid justkui seeni vihma ajal välja ning on raske eristada, kes on kvalifitseeritud aitama ja kes proovib lihtsausklike pealt raha teenida. Kuidas aru saada, et oled sattunud õige inimese juurde? “Terapeut on ka inimene ja te peate inimestena sobima. Kui sind tema energia või meetodid kõnetavad, siis see on number üks, sealt saab ülesehitada teraapiasuhte. Number kaks, sa saad tema meetodeid usaldada ja sa saad aru tema teraapiast. Sa pead aru saama sellest, mida ta teeb,” õpetab Maria.

Paljud inimesed on teraapia ja enesearengu suhtes kõhkleval seisukohal, sest seda peetakse pseudoteaduseks ning uhhuuks. Maria sõnul see päris nii siiski ei ole. “Teraapia ja enesega töö sageli aetakse sassi mingi vaimsuse ja spirituaalsusega, see pole üldse midagi sellist. Sa ei pea uskuma ingleid ega muid asju. Tegelikult enesejuhtimisega tegelevad kõik maailma tippjuhid. Enesejuhtimine pole võõras edukatele inimestele ja mina nimetaksingi seda enesejuhtimiseks või enese teraapiaks, enese sisemaailma korrastamiseks,” selgitab ta.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad