Šokeeriv hinnavõrdlus! Hirmkallis välismaa linnas maksavad toiduained vähem kui Eestis

Piimad
Fotokollaaž: toimetus

Lisaks elektrile ja gaasile purustavad pööraseid hinnarekordeid ka toiduained, mille väidetav tipp pole isegi veel käes, vaid saabub alles sügisel. Küll aga on juba mitmed välismaale reisinud eestlased täheldanud, et kui võrrelda tänaseid Eesti toidupoes nähtavaid hindu varasemalt kallitena tundunud riikidega, polegi vahe enam nii suur kui üldse olematu.

Tv3.ee toimetusega jagas oma toidupoe märkamisi Šotimaal Edinburghis elav eestlanna, kellel palusime jäädvustada erinevate kohalike toodete hindasid.

Meie omakorda võrdlesime neid kõige ligilähedasemate Eesti toodetega ja tulemus on üllatav – nii mõnedki asjad maksavad Eestis olulisemalt rohkem kui seal. 

Kui muidu on Edinburghis tuntavalt kõrgemad hinnad kui meil Eestis, siis nüüd polegi see hinnavahe enam nii tuntav.

Kokku läbisid võrdluse 10 alljärgnevat toodet, mille puhul kõrvutasime kilohinda:

  • Munad
  • Veisehakkliha
  • Piim
  • Cheddar juust
  • Lõhe
  • Spagetid ja penne pasta
  • Margariin
  • Või
  • Sai

Kõik Eesti toodete hinnad on võetud 10. augusti seisuga Prisma e-poest, mis pälvis hiljuti ka odavaima toidupoe tiitli ning Šotimaa toidupoe hinnad pärinevad kohalikust Tesco kauplusest.

Lõhe

Lõhe

Kuigi lõhe on võimalik soetada ka lahtisena, võrdleme siinkohal juba eelnevalt pakendatud portsjoneid. 260 grammi fileeritud lõhe maksab Tesco kaupluses £4,25 ehk 5,03 eurot. Kilohind on taolisel kalal £16.35 ehk 19,34 eurot.

Rainbow naha ja luudeta lõhepalad, mida on kokku 250 grammi, maksavad aga juba märgatavalt rohkem: pakihind 6,19 eurot, kilohind aga lausa 24,76 eurot. 

Munad

Munad

Vabaltpeetavate kanade munad maksavad Tescos £2.75 ehk 3,25 eurot karp. Linnu talu vabaltpeetavade kanade munad maksavad aga 3,09 eurot. Seega siinkohal on munad Šotimaal kallimad.

Piim

Piim

Kohaliku Tesco piima liitrihind on £1,07 ehk 1,27 eurot. Alma piima liitrihind on 0,95 eurot ehk eestlaste ostukorvis oleks see jällegi veidi odavam.

Spagetid ja penne pasta

Spagetid
Penne

Tesco kauplusest leitavate spagettide ja pennede kilohinnaks £2,90 ehk 3,43 eurot.

Panzani spagettide ja pennede kilohind on aga 3,98 eurot, mis tähendab, et Eestis leitavad makaronid on isegi kallimad kui välismaal.

Veisehakkliha

Hakkliha

Üks klassikalisemaid tooteid eestlaste ostukorvis ehk veisehakkliha maksab Tesco kaupluses £2,85 ehk 3,37 eurot, tegemist on 500-grammise pakiga. Kilohind on sellel £5,70 ehk 6,74 eurot.

Kui võrrelda seda Rakvere veisehakklihaga, mille 300-grammine pakk maksab 3,49 eurot ja mille kilohind on lausa 11,63 eurot, võib tõdeda, et kahe toote hinnavahe on pea poolekordne.

Juust

Juust

Juustuarmastajatele suunatud 400-grammine Cheddar maksab Tescos £3,20 ehk 3,79 eurot, kilohind on lausa £8 ehk 9,46 eurot.

Kui võtta võrdluseks kodumaine Atleet Cheddar juust, mille 250-grammine pakk maksab 2,99 eurot ja mille kilohind on 11,96 eurot, peab jällegi tõdema, et välismaa juust oleks siinkohal rahakotisõbralikum ost.

Või ja margariin

Või
Margariin

250 grammi kaaluv soolakristallidega või maksab Tescos £1,85 ehk 2,19 eurot, kilohind on sellel £7,40 ehk 8,75 eurot. Kohaliku 450-grammise margariini eest küsitakse £3,20 ehk 3,79 eurot, kilohind £7,12 ehk 8,42 eurot.

Saaremaa soolakristallidega või maksab Eestis 2,29 eurot ja kilohind on sellel tootel lausa 11,45 eurot, mis tähendab, et Edinburghis saab võileivamäärde kätte märksa odavamalt.

Voimix margariin on Eestis aga märksa rahakotisõbralikum valik – 400 grammi kaaluv pakk maksab 1,39 eurot ja kilohind on kõigest 3,47 eurot.

Sai

Sai

Hiiglaslik 800-grammine seemnetega sai maksab Tescos tagashoidliku £1,15 ehk 1.36 eurot, mis teeb selle kilohinnaks £1,44 ehk 1,70 eurot.

Eestis leitav Leiburi mitmeviljaröst jääb umbes samasse hinnaklassi, aga rebib siiski ette: 470-grammine pakk maksab 0,89 eurot ja kilohind on 1,89 eurot.

Näita 11 kommentaari

Ega me mingid vaesed pole😀

Vasta

Eestis elamiseks peab rikas olema mitte vaene inimene

Vasta

Ammmmmmuuu teada ja ma elan Inglismaal. Hinnad on samad toidu kohapealt juba aastaid… aga Palka ei tõsteta!!!!! Nag u vãga imelik, kuna alati meedias Eesti on top 5. Mis loomulikult jälle on vale! Aga hästi tehtud the poliitikud, teil taskud täis ja eli nahi loll. Valetame edasi ja täidame taskuid.

Vasta

Aga sissetulekute võrdlust eiole? Me oleme väljaminekute poolest juba ilusti 5 rikkaima riigi seas, nagu oravad lubasid, aga sissetulekud kasvavad ainult riigikogulastel jariigifirmade juhtidel. Raha kaotab järjest ostujõudu ja vägisi tulevad meelde Ivar Vigla kunagi lauldud soomlaste laulu tõlgendus, et “rahvas, raibe, söögu heinu…

Vasta

Poolekordne… Ulme, robot kirjutas?

Vasta

Piima võrdlus on mööda, UK whole milk on 3,7% rasva ning on võrreldud Eesti 2,5% piimaga. Võrdlus täispiimaga viib Eesti peaaegu samale hinnatasemele (1,19-1,29) liitri kohta.

Vasta

Tuleks teha võrdlus kõige odavamate asjadega. Milleks võrrelda soolakristallidega võid? Tavaline või on märksa soodsam. Eestis ongi erilisemad tooted märksa kallimad.

Vasta

Kurb, et meil kallim. Olen aga aastaid söönud Tesco toitu ja peab tunnistama, et meie toit on siiski maitsvam.

Vasta

Ajakirjanik võiks välja tuua ka käibemaksu erinevuse ja kaubandusliku juurdehindluse erinevuse.Viga on hinnata ka odavpoe soodukat ja täishinnaga toodet.Ja kuhu siis ikka elektri,kütuse ja sellest tulenevalt kõigi sisendite hinnakallinemine panna.

Vasta

Ei tea millal need Tesco hinnad pildistatud on , aga tanased hinnad tescos on kõrgemad
Lõhe £5
Looms-hakkliha £ 4

Vasta

Käisime mõni nädal tagasi Itaalias, kus elasime 2 nädalat. Jõudsime samale järeldusele: Eestis on kallis elada.

Vasta