Pilk peale! Just need uusaastalubadused võimaldavad luua rahalise kindlustunde

Uusaastalubadused
Nende uusaastalubadustega kindlustad endale jõukama aasta! — FOTO: 123rf.com

Uusaastalubaduste absoluutsesse klassikasse kuuluvad kaalust alla võtmine, treeningutega alustamine ning erinevatest pahedest loobumine. Milliseid uusaastalubadusi aga endale anda, et kasvatada oma materiaalset jõukust?

1. Investeerige iseendasse

Üks parimaid investeeringuid, mida saate teha, on investeerimine iseendasse. Parimad valdkonnad, millele keskenduda, on uued raha teenimise võimalused, finantsoskused ja vaimne tervis.

Viimased aastad on olnud paljudele meist rasked. Inimeste karjäär, säästud ja elustiil on olnud oluliselt häiritud. Kuigi keegi ei oleks saanud valmistuda ülemaailmseks pandeemiaks, saame parandada kõik selle käigus tuvastatud nõrgad kohad. Nüüd mõistavad inimesed, kui palju peaks neil igaks juhuks olema raha kogutud ja miks investeerimine aktsiaturule on rahalise kindlustunde tagamiseks hädavajalik.

Võite investeerida iseendasse, palgates finantsnõustaja, kes aitab teil koostada selge finantsplaani uueks aastaks. Sõltuvalt teie eesmärkidest ja isiklikust finantsolukorrast, võib pühendunud finantsspetsialist aidata teid rahavoogude ja kulutamisharjumuste kontrolli all hoidmise ning näiteks ka pensioniplaanide koostamisega.

2. Vabanege kõrge intressiga võlgadest

Kui teie rahaline otsus on saada oma laenud 2023. aastal kontrolli alla, võib olla lahenduseks võla konsolideerimine madala intressiga laenu või krediidiliini abil.

Võla konsolideerimine tähendab, et kõik või enamik teie võlgadest viiakse ühte kohta nii, et teil on ainult üks intressimäär, üks miinimummakse ja üks tagasimaksetähtaeg. Seda saab teha, vormistades krediidiliini, võla konsolideerimislaenu või krediitkaardi ja kasutades seda kõigi oma olemasolevate võlgade tasumiseks.

3. Alustage säästmist mõne suure eesmärgi teostamiseks

Kui soovite uut aastat õigesti alustada, tee esimesed sammud, et saavutada oma rahaga midagi suurt. See võib olla mis tahes suurem eesmärk, alustades oma esimese kodu ettemaksu kogumise ja lõpetades pensionikonto avamisega. Ükskõik, milline on teie säästmise eesmärk, veenduge, et teate täpselt, mille jaoks te säästate ja millist konkreetset summat parasjagu vajate.

4. Alustage tervislike finantsharjumustega

Parim viis tagada oma finantseesmärkide saavutamine 2023. aastal, on kehtestada head rutiinid ja harjumused, mis tagavad, et edu saavutamine toimub automaatselt. Üks parimaid asju, mida saab teha, on pühenduda ühele või kahele “mitte kulutamise” päevale nädalas. Need on päevad, mil te ei kuluta raha. Teine suurepärane asi, mida saate teha, on võtta igal nädalal 1-2 tundi aega, et oma rahaasju üle vaadata. Seda on hea teha näiteks pühapäeva õhtul enne uue nädala algust.

5. Vähendage oma finantsstressi

Võla haldamine, tulevikuks säästmine ja püüe teenida korraga rohkem raha võib olla kurnav. Et vabastada emotsionaalset ja vaimset energiat, mida vajate suurte finantseesmärkidega tegelemiseks, keskenduge esmalt väikeste asjade optimeerimisele.

6. Tehke plaan tulevikuks

Niipea, kui teil on vara, olgu see siis raha, aktsiate, investeeringute või sõiduki kujul, peaksite hakkama mõtlema kinnisvara planeerimisele ja seadusliku testamendi koostamisele. Kui teiega peaks midagi juhtuma, on see ainus viis tagada, et teie soovidest peetakse kinni ja vara jaotatakse nii, nagu soovite.

Allikas: greedyrates.ca. Loe täpsemalt siit!

Kommentaarid puuduvad