Õnnekoolitaja Dalí Karat paneb südamele: puhkus on su töö kõige olulisem osa

Õnnekoolitaja Dalí Karat
Õnnekoolitaja Dalí Karat — FOTO: Erakogu

Puhkuseärevuse vältimiseks ja selleks, et aasta ringi oleks enesetunne mõnus ja stressi võimalikult vähe, peab õppima pingeid maandama regulaarselt ning teadlikult. Õnnekoolitaja Dalí Karat selgitab lähemalt, kuidas astuda sellele sammukese lähemale.

“Elu nõudmiste ja kohustuste keerises on oluline ära tunda, millal hoog läheb üle võlli ehk liiga suureks. Piltlikult öeldes: on aegu, kus on vaja pistik seinast tõmmata, hetkeks seisatada ja ümberreastumiseks ruumi luua. See rongist maha astumine võimaldab meil taastada ühenduse iseendaga ja leida tasakaalutunde,” kirjeldab Dalí lisades, et pole oluline, kas see puhkehetk kestab minuti, päeva või kaks, tähtis on, et see oleks teadlikult oma töiste asjaajamiste vahele planeeritud.

Puhkus on töö kõige olulisem osa

Dalí on enda jaoks leidnud palju erinevaid viise, kuidas igapäevaselt stressi vähendada ning soovitab neid praktikaid kõigile. “Füüsilise tegevusega tegelemine on võimas vahend enda maandamiseks. Telefoni tahtlik väljalülitamine, arvuti sulgemine ja suhtlemisest hoidumine võimaldavad siseneda üksinduse ja enesepeegelduse ruumi. Loodusega ühenduse loomine, koristamine, lõkke süütamine või märkmikusse kirjutamine – kõik need tegevused aitavad meil taastada ühenduse oma sisemise minaga ja annavad energiat,” soovitab Dalí.

Kui mõnel kiiremal päeval võib tunduda, et lihtsalt pole aega, et trenni teha või loodusesse minna, siis tegelikult aitab teadlik minipuhkus meil töös hoopis tulemuslikum olla. “Vastupidiselt arvamusele, et töö ja puhkus on midagi eraldiseisvat, on tegelikult puhkus su töö kõige olulisem osa. Mida puhanum sa oled, seda produktiivsem sa oled, seda rohkem on sul häid ideid, lahendusi, aga ka energiat, elurõõmu, entusiasmi ja jaksu koostööks.”

Lihtsad nipid stressi vähendamiseks

Oma kogemuse põhjal soovitab Dalí, et isegi vaid mõni minut meditatsiooni, keskendunud hingamist ja meele teadlikku vaigistamist võivad teha imesid, aidates end ümber seada ja tasakaalu leida. “See võimaldab meil leida nullpunkti, neutraalsuse ja joonduse. Kui loobume tahtlikult emotsionaalsetest teemadest, mis võivad meid koormata, ja suuname tähelepanu muudele tegevustele, saame pingetest ja stressist tõhusalt vabaneda,” sõnab ta.

Samuti võib rõõmu ja naeru pakkuvate tegevustega tegelemine olla tõhus laadimisvahend. “Spaas käimine, kinos filmi vaatamine, sooja päikesepaiste all tassikese tee nautimine või lihtsalt mõnusad ja südamest tulevad vestlused võivad meie tuju tõsta ja imesid teha! Valides teadlikult positiivsusele keskendumise, kutsume oma ellu rohkem positiivseid kogemusi. Just nendel rõõmu- ja lõõgastushetkedel saame tõeliselt stressist lahti lasta ja leida uut energiat,” sõnab õnnekoolitaja.

Dalí rõhutab, et väga oluline on olla teadlik sellest, millele meie tähelepanu läheb, et vältida negatiivsele hoo juurde andmist. “Näiteks kui osaleme vestluses, mis keskendub negatiivsetele või stressirohketele teemadele, võime ärevust ja pingeid tahtmatult võimendada, säilitades nende kohaloleku meie mõtetes. Soovitatav on valida kaaslasi, kes tõstavad meie tuju, edendavad positiivsust ja aitavad tõsta meie sagedusi. Ümbritsedes end nendega, kes kiirgavad rõõmu ja entusiasmi, loome keskkonna, mis soodustab kasvu, heaolu ja lõõgastumist,” soovitab ta.

Kommentaarid puuduvad