Lugeja küsib: miks on lõhe hind nii hirmutavalt kalliks läinud?

123rf
Pilt: 123rf

TV3 veebiportaali poole pöördus lugeja, kes tahtis Selverist lõhe osta, kuid ehmatas hinda nähes ära. Küsimusele vastas Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski, kelle sõnul me nii soodsat hinda, mis oli pandeemia ajal, ei näe me ilmselt enam kunagi.

2020. aastal, kui pandeemia hakkas, läks kala väga soodsaks ja paljudel oli vaja oma kogused ära müüa. Kuid nüüd on tekkinud küsimus, et kas poelettidele jõudva kala lõpphinnas väljendub ka üldine energiakriisist tulenev hinnatõus?

Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski sõnul on täna kehtiv hind lõhefileele 29,90 eurot, roogitud lõhe kilohind on aga 11,99. ”Selveri kauplustes müüakse C-trim lõhefileed, millelt on eemaldatud ribikondid, kõhuäär, põsk, seljauim ja pindluud. Tegemist on seega kõrge kvaliteediga tootega, mille tõttu on ka hind kõrgem,” sõnas ta.

Miks aga lõhefilee on just viimasel ajal kallinenud? ”Selle põhjus peitub kasvanud nõudluses Norra kalale. Koroona tippajal nõudlus vähenes ning kala pandi vähem kasvama, mille tulemusel ei ole täna nii palju kala (kala kasvuperiood on pikk, toonased otsused mõjutavad tänast saadavust), kui suureks on kasvanud nõudlus,” selgitas ta.

See omakorda võimaldab kalakasvatajatel omakorda küsida kõrgemat hinda. ”Lõhe hind on hetkel ajaloo kõrgeimal tasemel. Kui hind on kõrge, siis tõsi – paljud kliendid teevad teise valiku ning otsustavad looma-, sea- või linnuliha kasuks. Õnneks on aga näha, et suve lõpust võiks kala hind hakata allapoole tulema, kuid sellist soodsat hinda, mis oli pandeemia ajal, ei näe me ilmselt enam kunagi,” lausus Veski.

Kommentaarid puuduvad