Kinoketi esindaja kommenteerib vaatajanumbreid: ei ole adekvaatne võrrelda koroona-eelse ajaga

Apollo kino
Apollo kino

Kuigi koroonapandeemia täna enam esiuudis ei ole ja igapäevaselt kuskil vaktsineerimispassi näitama ei pea, siis pole meelelahutussektor endiselt veel täielikult taastunud. Ka kinodes käib täna vähem inimesi kui enne pandeemiat.

Lisaks vaatajanumbritele on ajas muutunud ka inimeste käitumine ja ilmselt eelistabki nüüd mõni hoopis mugavalt kodudiivanil telekast filme vaadata. Kas ja kuidas on kinokultuur pärast koroonat muutunud? Olukorda kommenteerib Apollo kino tegevjuht Kadri Ärm.

Kuidas on Apollo kinod külastatavusega rahul?

Kinodes käib täna väga palju inimesi, oleme olukorraga väga rahul ja loodame, et senine tempo jätkub, sest lähitulevikus on palju häid filme tulemas. Tegelikult ei ole ka päris adekvaatne jäädagi tegema võrdlusi koroona-eelse kinoajaga, sest tookord oli tegemist haruldaselt kõrge külastusega perioodiga, kus 2019. aastal linastus kõigi aegade edukaim "Tõde ja Õigus" ja vahetult enne kriisi kevadist algust jooksid kinos korraga "Frozen 2", "Talve", "Star Wars", "Jumanji", mis kõik kokku moodustasid väga suure vaatajamagneti. Seega, selles kontekstis on käesolev aasta alanud väga hoogsalt ja vaatajanumbreid hoiab täna kõrgel kaua oodatud "Avatar 2", "Kuulsuse narrid" ja mõned head perefilmid.

Mis on teie hinnangul peamine põhjus, miks inimesed pole veel kinno tagasi jõudnud?

Viidates eelmisele vastusele – meie hinnangul on inimesed tagasi kinno jõudnud ja loodetavasti külastused aina tihenevad uute filmide valguses

Kas ja kui palju on Apollo kino piletite ja snäkkide-jookide hinnad inflatsiooni taustal tõusnud? 

Konkreetset tõusuprotsenti on raske välja tuua – üksikute tootegruppide hinnad on veidi kallinenud, kuid seda pigem kõrgemate sisendhindade tõttu, millega meie kaupu sisse ostame, s.h. maisitera, siirupijoogid jne.

Sellel aastal on linastumas veel mitu filmi, millele oodatakse edu. Kas on lootus, et mida aeg edasi, seda enam jõuab ka inimesi tagasi kinno?

Viidates eelmistele vastustele, siis inimesed on juba jõudnud tagasi kinno ja loodame, et see trend jätkub. Oleme saanud tagasisidet, et Apollo kinokülastus on meeldiv ajaveetmisvorm, eriti kõrge kasutusprotsendiga on meie teenindavatad staaritoolid ja kinorestoranid, kus näeme, et inimestele meeldib ühendada filmielamus söögimõnuga.

Rääkides edu toovatest filmidest, siis on tulekul veel "Apteeker Melchiori 3. osa", "Mission Impossible", "Indiana Jones" vanameister Harrison Fordiga peaosas ja ilmselt aasta menufilm "SuperMario", rääkimata lugematutest ja alati hästi müüvatest Marvel filmidest. Omajagu tuleb ka kodumaiseid filme  - eesti film müüb eestimaalastele alati hästi olenemata žanrist.

Kas ja mil määral on kino täheldanud, et koroonajärgselt on külastajate käitumine filmi ajal muutunud?

Ei saa öelda, et inimeste käitumine pandeemiajärgselt muutunud on. Kahjuks on alati leidunud ebaviisakamaid kinokülastajaid ja meie personal tegeleb olukordadega vastavalt, kuidas need aset leiavad. Kui Minionide-aegne banaaniloopimine välja arvata, siis on eesti kinokülastaja pigem siiski vaoshoitud ja teisi külastajaid austav.

Kommentaarid puuduvad