Reklaam sulgub sekundi pärast

Kahtlustad, et su sõbranna on tegelikult võlts? Nipid, kuidas halbu inimesi enda ümber ära tunda

Kõik sõprussuhted ei ole alati siirad
Kõik sõprussuhted ei ole alati siirad — FOTO: 123rf

Meie kõigi elus on mõned head ja veel paremad sõbrad, kes on meie jaoks olemas, kui me neid vajame. Paraku ei ole kõik sõprussuhted ehtsad ega siirad ning võltsid sõbrannad võivad tekitada rohkem kahju kui kasu. Seetõttu on oluline teada, kuidas ära tunda võltsi sõbrannat, et kaitsta ennast pettumuse ja emotsionaalse valu eest.

Siin on mõned vihjed, mis aitavad sul tuvastada, kas su sõbranna võib olla võlts.

1. Ta on sinuga ainult headel aegadel

Üks selgeimaid märke võltsist sõbrannast on see, kui ta on sinu jaoks olemas ainult siis, kui sinu elus läheb hästi. Ta võib nautida sinuga koos aja veetmist, kui sinuga on lõbus või kasulik koos olla, ent niipea, kui sul on raske või sa vajad tuge, ta kaob.  

2. Ta räägib sinust selja taga

Võlts sõbranna võib sinuga näost näkku olla magus ja sõbralik, kuid räägib sinust selja taga negatiivselt. Kui kuuled, et ta on jaganud sinu isiklikku informatsiooni või rääkinud sinust halvasti teistele, on see märk, et ta ei austa sind ega teie sõprust.

3. Ta on kade või konkureeriv

Võlts sõbranna ei pruugi olla sinu saavutuste üle siiralt õnnelik. Ta võib tunda kadedust või isegi üritada sind üle trumbata. Tõeline sõber rõõmustab sinu edu üle ja toetab sind, mitte ei tunne sinu saavutuste pärast negatiivseid emotsioone.

4. Ta manipuleerib või kasutab sind ära

Kui märkad, et su sõbranna üritab sind manipuleerida või sinu headust ära kasutada oma isikliku kasu saavutamiseks, on see märk võltsist sõprusest. Tõeline sõprus on vastastikune ja hooliv, mitte ärakasutav.

5. Ta ei toeta ega julgusta sind

Võlts sõbranna võib sinu ideid või unistusi maha teha või sind mitte toetada. Kui tunned, et ei saa temaga oma mõtteid või plaane jagada ilma hinnanguteta, võib see olla märk, et ta ei hooli sinu heaolust.

Kuidas edasi minna?

Kui tunned, et su sõbranna on võlts, on oluline oma tundeid ja suhteid hinnata. Võib-olla on aeg vestelda avameelselt ja ausalt või kaaluda distantsi loomist sellisest suhtest. Oluline on ümbritseda ennast inimestega, kes sind tõeliselt toetavad ja armastavad. Otsi sõpru, kes austavad sind, jagavad sinu väärtusi ja on sinu jaoks olemas nii headel kui halbadel aegadel.