Jäid ootamatult haigeks? Lihtsad kodused vahendid, mille abil end kiirelt terveks ravida

Apotheka

Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv — FOTO: 123rf

Soojad sügisilmad võivad tihtilugu olla ilusad, värvikirevad ja päikselised, kuid väikseimgi tuuleke võib inimese tervisele palju paha teha. Kuidas koduste ravimitega end taas jalule turgutada?

KURGUVALU

Veetsid sõpradega väljas aega või tegid rannas sügiseseid pilte ning nüüd on sul kurk valus. Kodustest ravimistest võitleb kurguvalu vastu kõige paremini soe jook. Jook ei tohiks kindlasti olla kuum, sest see võib õrna limaskesta kõrvetada ja kurgu olukorra hoopis hullemaks teha. Hästi sobivad erinevad teed, näiteks pärnaõie-, kummelitee või erinevad mesilassaadused.

Tark oleks vältida ka liigset rääkimist ning suitsetamist!

NOHU

Nohusse ei tohi hoolimatult suhtuda, kuna see võib viia bronhiidi või muude haiguste tekkele. Need seisundid vajavad kindlasti perearsti poole pöördumist.

Tilkuva või kinnise nina leevendamiseks on hea näiteks meresoolalahus, mis aitab limaskestad puhastada ja kergendab seega ka nina kaudu hingamist.

Hea on ka õhtul enne magamaminekut määrida rindkerele näiteks eeterlike õlidega külmetuspalsamit või kasutada aroomiplaastrit, mille aurud kergendavad hingamist. Nohu puhul oleks hea panna pea alla kõrgendus, et saaks vabamalt hingata. Ka tube tuleks regulaarselt tuulutada.

KÖHA

Nii köha, nohu kui ka kurguvalu korral on oluline tarbida palju vedelikku. Köha peaks aga kindlasti ravima, sest kui kurk on kaetud sitke sekreedi ja rögaga, on tegu põletikuga.

Kinnise köhaga tasub kasutada abistavaid vahendeid röga lahtistamiseks, väikelastele, kes ei oska röga välja köhida, sobib rinnale määrimiseks hanerasvasalv

Kuiva ärritava köha korral, kui sekreeti või röga ei ole, saab kasutada spetsiaalset siirupit, mis vaigistab köha refleksi. 

Samuti leevendab enesetunnet kindlasti inhalaatori kasutamine, mis aitab niisutada limaskesti ning veeldada sekreeti. Eeterlike õlide kasutamisega peaks olema ettevaatlik, sest need võivad limaskesti ärritada, eriti allergikutel.

Üldised soovitused:

  • Kõikide külmetushaiguste ja viiruste puhul peab palju vedelikku tarbima!
  • Vältida lehmapiimatooteid, valget nisujahu ja suhkrutooteid. Need võivad tekitada lima juurde ja viivad kehast vajalikke mineraale ning vitamiine välja!
  • Hoia end soojas! Ära külmeta veelgi rohkem!

Loe rohkem SIIT!

Kommentaarid puuduvad