Ukraina väed on Mariupolis valmis “viimseks lahinguks”: laskemoon hakkab lõppema

Ukraina väed valmistuvad
Foto: Scanpix

Ukraina väed valmistuvad “viimseks lahinguks” sadamalinna Mariupoli pärast, teatasid linnas viibivad merejalaväelased esmaspäeval.

“Täna tuleb ilmselt viimane lahing, sest laskemoon hakkab lõppema,” teatas Ukraina relvajõudude 36. merejalaväebrigaad Facebookis. “Mõne jaoks meist on see surm, ülejäänute jaoks vangistus”.

Brigaadi teatel on nad Vene armee poolt “tagasi löödud ja ümber piiratud”. 

Postituse kohaselt on brigaad kaitsnud Mariupolit 47 päeva ning “teinud kõik võimaliku ja võimatu”, et kontrolli linna üle tagasi saada. 

Vene vägede teatel on lahingutegevus keskendunud viimasel ajal Mariupoli terasetehase Azovstal ja sadama ümbrusse. 

Ukraina merejalaväelased teatasid, et seal on “vaenlane meid aegamisi tagasi löönud, ümbritsenud meid tulega ja püüab meid nüüd hävitada”. 

Brigaad lisas, et umbes pooled meestest on haavatud. 

“Haavatute mägi moodustab ligi poole brigaadist. Need, kellel ei ole jäsemed küljest rebitud, naasevad lahingusse,” kirjutasid merejalaväelased postituses. “Kõik jalaväelased on saanud surma, nüüd peavad tulevahetust suurtükiväelased, õhutõrjeväelased, raadiooperaatorid, autojuhid, kokad ja orkester.”

Brigaad väljendas pahameelt toetuse puudumise pärast Ukraina relvajõudude juhtkonnalt. “Keegi ei taha meiega enam sidet pidada, sest me oleme maha kantud.”

Kommentaarid puuduvad