Reklaam sulgub sekundi pärast

Ukraina esileedi Olena Zelenska: praegu on meie lastel ohutum sündida pommivarjendites kui haiglates

Olena Zelenska
Foto: Scanpix

Ukraina esileedi Olena Zelenska küsis päeval, mil ukrainlased oleksid pidanud rahulikus meeleolus tähistama emadepäeva, venelannadest emadelt karmi küsimuse: mis tunne teil on, kui teie pojad tapavad meie lapsi, vahendab Anne&Stiil.

2019. aastal, kui Volodõmõr Zelenskõist sai Ukraina president, tõusis tähelepanu keskpunkti ka tema abikaasa Olena Zelenska. Tema on Putini jaoks Ukraina riigijuhi kõrval sihtmärk number kaks, kuid vaatamata naist varitsevale ohule on ta rohkem kui kuu kestnud sõja ajal suutnud mõjuda oma rahvale rahustavalt.

Emadepäeval avaldas portaal Daily Mail esileedi mõtisklused, mis olid peamiselt suunatud Venemaa emadele ja loodetavasti jõuab see sõnum paljudeni. 

''Mõistsime juba sõja esimestel päevadel, et Venemaa tapab tavakodanikke. Fakt, et Venemaa teeb seda nii küüniliselt ja teadlikult, on jätkuvalt šokeeriv. Praegu on meie lastel ohutum sündida pommivarjendites kui haiglates. Lõppude lõpuks pommitab Venemaa ju sünnitushaiglaid. Ilmselt olete näinud fotosid pommitatud sünnitushaiglast Mariupolis ja veriseid naisi, kes olid selle rünnaku ohvrid. Venemaa oli piisavalt küüniline, et jätta sellest mulje kui lavastusest, trikist, sest fotol oli kuulus blogija. Ta oli tulnud haiglasse last sünnitama ja ta sünnitaski, aga paraku juba hävitatud haiglas.''

Loe täispikka pöördumist Venemaa naiste poole lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad