Reklaam sulgub sekundi pärast

Tallinn loob Ukraina sõjapõgenike lastele eraldi kooli: esialgu on ruumi 200 õpilasele

Ukraina
Foto: Argo Ingver/Delfi

Tallinna linnavõim otsustas kolmapäeval luua Kristiine linnaossa Räägu tänavale Ukraina sõjapõgenike lastele eraldi kooli. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on praeguseks Ukraina sõjapõgenikelt tulnud 2180 taotlust koolidesse õppekohta saamisks ning linnavõim on suutnud juba kohta pakkuda ligi 1600 õppurile. 

Lasteaiakohta soovivad 690 sõjapõgenikku ning juba üle 400 koha on neile ka pakutud. 142 taotlejat on pakutud koha ka vastu võtnud. "On olnud ka loobujaid, näiteks on asutud kuhugi mujale elama," ütles Belobrovtsev. 

"Tallinna linnavõim otsustas kolmapäeval sõlmida leping Tallinna Ülikooliga, et luua nende õppehoones Räägu tänaval Tallinna Lilleküla gümnaasiumi filiaal, mis on Ukrainast saabunud sõjapõgenikest lastele mõeldud kool," rääkis Belobrovtsev. 

Kui praegu suudab linn pakkuda Ukraina põgenike lastele päevakooli formaati ehk tegeletakse niinimetatud pehmete ainetega, siis uues koolis toimub samuti töö õppeaasta lõpuni samadel põhimõtetel. 

"Kool alustab 11. aprillist ja esialgu tuleb sinna umbes 200 õpilast. Nendega hakkavad tegelema kümme õpetajat. Ühtlasi katsume kaasata protsessi neid õpetajaid, kes on Ukraina sõja eest põgenedes Eestisse tulnud," ütles abilinnapea. 

Räägu kooli saadetakse lapsi mitmes osas: esmaspäeval 60-67 õpilast, edasi veel 130 õpilast ming 1. septembrist võib Räägu kool veelgi laieneda ning lapsi saab veel juurde võtma. 

"Samuti muutub uuest õppeaastast õppeprotsess täisväärtuslikuks ehk ei viljeleta enam päevakooli formaati ja õpitakse Eestis kehtivate õppekavade alusel," lisas Belobrovtsev.