Meenutus! Vaata, kuidas Ukraina presidendipaar 2019. aastal Tallinnat külastas

Ukraina
Foto: Ilmar Saabas/Delfi

Praegu Ukraina vabaduse eest karmi võitlust pidav president Volodõmõr Zelenskõi väisas koos abikaasa Olena Zelenskaga Tallinnat 2019. aastal. Toona kohtuti president Kersti Kaljulaidiga ning räägiti konfliktist Ida-Ukrainas. Meenutame, kuidas nende lühike, ent põhjapanev visiit möödus.

Enne Zelenskõid külastas Ukraina president Eestit viimati 2017. aastal, mil visiidi võttis ette Petro Porošenko. 

2019. aastal võttis Zelenskõi Kadriorus vastu president Kersti Kaljulaid, kes kinnitas Eesti jätkuvat toetust Ukraina reformiplaanidele, mis aitavad tõsta riigi inimeste elatustaset ja parandavad ärikliimat. 

Ukraina
Foto: Ilmar Saabas/Delfi

Lisaks digikoostööle, majandussuhetele ja reformidele tuli jutuks ka rohkem kui viis aastat kestnud konflikt Ida-Ukrainas. Ka siinkohal kinnitati Eesti jätkuvat toetust Ukrainale ja lubati ka tulevikus õlg õla kõrval seista.

Ukraina ja Eesti riigipea kirjutasid ka alla ühisele poliitilisele avaldusele, millega mõlemad presidendid kinnitasid muuhulgas ka Ukraina Euroopa-suunalisi püüdlusi. “Eesti toetab jätkuvalt ka Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-suunalisi ambitsioone. Jah, see võtab aega, aga mõlemad rahvusvahelised organisatsioonid peavad olema Ukrainale avatud,” rõhutas Kaljulaid toona pressikonverentsil.

Ukraina
Foto: Ilmar Saabas/Delfi

Kaljulaidi kõrval kohtus Zelenskõi Tallinnas ka toonase peaministri Jüri Ratase ja riigikogu spiikri Henn Põlluaasaga. Samuti asetas ta pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, kohtus Eestis elavate ukrainlastega ja osales digiüritusel Digital Society Sandbox.

Ukraina
Foto: Madis Veltman/Delfi
Ukraina
Foto: Riigikogu kantselei
Ukraina
Foto: Ilmar Saabas/Delfi

Õhtul einestas Zenelskõi koos president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimosvkiga pidulikul õhtusöögil Estonias.

Kommentaarid puuduvad