Reklaam sulgub sekundi pärast

Kohutav! Mariupoli sõjapõrgus on lõksus 100 000 inimest

Ukraina

Ligi 100 000 inimest on Ukrainas Mariupolis varemete vahel endiselt lõksus, kus neid ähvardab nälg, janu ja Vene vägede lakkamatu pommitamine.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus ÜRO-d üles Venemaad teravamalt survestama, et see lõpetaks absurdse sõja, mida pole võimalik võita. 

Kümned tuhanded elanikud on sissepiiratud sadamalinnast põgenenud, tuues endaga Human Rights Watchi sõnul kaasa südantlõhestavaid tunnistusi põrgu kohta, mis on täis surnukehasid ja purustatud hooneid.

Oma viimases videopöördumises ütles Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, et möödunud 24 tunni jooksul on linnast põgenema pääsenud üle 7000 inimese, kuid ühe humanitaarkoridoris läände suundunud inimrühma on okupandid vangi võtnud. 

Zelenskõi hoiatas, et tuhanded inimesed ei saa ikka veel linnast lahkuda ja nende olukord halveneb. 

Erafirma Maxar avaldatud satelliidipiltidel Mariupolist on näha söestunud maastikku, kus mitmed hooned põlevad ja linnast paiskub suitsu.

USA kaitseministeeriumi hinnangul kasutab Venemaa Mariupoli ründamisel suurtükiväge, kaugmaarakette ja Aasovi merel asuvaid sõjalaevu.

ÜRO abiagentuuride hinnangul võib linnas olla umbes 20 000 tsiviilohvrit, kellest 3000 on tapetud, kuid agentuurid rõhutavad, et tegelik number on teadmata.

Mariupoli endine linnapea Serhi Taruta lubas, et linn ei andesta Venemaa piiramist kunagi. "Kunagi ei hakka olema piisavalt viha. Kunagi ei hakka olema piisavalt kättemaksu," kirjutas ta Facebookis.