Julge lüke: Putini-vastased venelased eemaldavad protestina Vene lipult punast värvi

Praha
Foto: REUTERS/David W Cerny

Kuigi Putini-meelseid venelasi on märkimisväärselt palju ning propaganda masin töötab täiel võimsusel, leidub endiselt ka neid venelasi, kes Venemaa sõjategevust Ukrainas sugugi ei poolda. Protestijad Venemaal reeglina küll arreteeritakse, ent nüüd on leitud järjekordne kaval viis, kuidas oma pahameelt näidata mujal riikides.

Nimelt on asunud rahumeelsed venelased Venemaa lipult eemaldama punast värvi, mis sümboliseerib “vere mahapesemist”. “See on trend, mille tõusu Putin kindlasti näha ei taha,” kommenteerib aktsiooni üks Twitteri kasutaja.

Twitteris levib kulutulena video Prahast, kus marssis sõjategevuse lõpetamise toetuseks tuhandeid venelasi. “Kui palju venelasi tuleb siin tänavale protestima? Sada, kakssada?” mõtiskles video postitanud kasutaja, lisades, et nägi seejärel suurt inimmassi häälekalt nõudmas sõjategevuse lõpetamist.

Üks naljahammas kommenteeris lipumuudatust nii, et kõrvutas seda Soome omaga. “Kui nad tahavad olla soomlased, peaksid nad lisama lipule rohkem sinist värvi, demokraatiat, haridust, vastupidavust ja muid elemenete, aga muidu hea algus. Ja ärgu unustagu sauna!”

Kommentaarid puuduvad