Eestlanna broneeris Ukraina toetuseks kohaliku majutuse: kui omanikult sõnumi sain, puhkesin lahinal nutma

Brit Suurraid

Kollaaž
Foto: Twitter/Airbnb

Paljud meist tahavad sellel keerulisel ajal ukrainlasi toetada ja aidata, ent erinevatele kontodele tehtud annetused ei pruugi kohalikeni jõuda piisavalt kiiresti. Üks võimalus ukrainlasi otseselt aidata on loodud aga tänu Airbnb platvormile.

Nimelt sai asi alguse Twitterist, kui üks paar otsustas broneerida majutuse Kiievis. Loomulikult nad sinna kohapeale ei lenda, aga see tähendab, et majutuse eest makstav tasu läheb otse kohalikule omanikule ning Airbnb kinnitas, et platvorm loobub Ukrainas vahendustasudest. “Hindame oma kogukonna suuremeelsust praegusel kriisihetkel. Samuti loobub Airbnb praegu kõigist Ukrainas tehtud broneeringuid puudutavatest külaliste ja võõrustaja tasudest,” teatasid nad.

Sellest toredast mõttest on haaranud kinni ka eestlased ja oma kogemust jagas meiega Tartus elav üliõpilane Merili. “Broneerisin majutuse Kharkivisse, sest see on üks piirkondadest, mis on kõige raskemini pihta saanud,” selgitas ta.

Merili on töötav tudeng ja kuna tema rahalised võimalused on piiratud, proovis ta leida viisi, millega kohalikke otse toetada. “Kuna Kharkivi üks öö ei olnud eriti kallis, siis see toetus ei olnud eriti suur, aga enne mind oli juba terve kuu broneeritud, seega kollektiivselt loodetavasti saab ikka kokkuvõttes aidata,” kirjeldab ta, et kuigi ta sai panustada vähe, on sellest kindlasti abi.

Majutuskoha valimisel pidas Merili veel silmas, et majutust pakuks konkreetne isik, mitte ettevõte, ja et eelnevad arvustused oleksid head. Nii saab veenduda, et raha jõuab reaalselt otse kohaliku ukrainlaseni.

Merili kirjutas broneeringut tehes ka sõnumi, millega andis mõista, et ta päriselt sinna kohale ei lähe, aga loodab väga, et tema rahaline panus on abiks. Vastus ukrainlaselt saabus juba esimese minutiga, kes avaldas talle ülimat tänu. “Tere, Merili! Suur aitäh sulle! Me ei unusta kunagi sinu abi ja toetust ukraina rahvale,” seisab sõnumis.

Sc
Foto: kuvatõmmis

Merili sõnul puhkes ta peale sõnumi saamist lahinal nutma. “Mul oli ausalt hirm, et ta ei vasta, sest tsiviilisikud on ju samamoodi sõjas juba hukkunud. Aga siis ta vastas ja see rahustas mind. Samas, mul oli nii halb tunne, et ma ei saa rohkem midagi teha. See kõik on nii masendav,” tunnistab ta ja lisab, et on teinud annetusi ka Punasele Ristile. “Ma olen neljapäevast saadik šokis ja täiesti endast väljas!”

Kommentaarid puuduvad