Naer läbi pisarate: ülipopulaarsed Ukraina sõja meemid tunnustavad Eestit ja taunivad Venemaad

Meem
Foto: kuvatõmmis Twitterist

24. veebruar paiskas kogu Euroopa pärast Teist maailmasõda taas sõjakeerisesse, kui Venemaa otsustas rünnata Ukrainat. Tänaseks on sõda kestnud enam kui kaks kuud ja selle vältel on osutanud abi nii mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid kui ka tavainimesed, olgu selleks siis kas sõjaline tugi või rahaline annetus. Oma panuse Ukraina toetuseks on andnud ka meemimeistrid internetis, kes kajastavad sõjategevust läbi huumoriprisma.

Üheks selliseks meemivaramuks on Twitteri kasutaja Ukrainian Memes Forces, kuhu postitatakse igapäevaselt erinevaid meeme, mis sõjategevust ja Ukraina-meelsust kajastavad. Kasutaja kirjelduses seisab, et sinna on kokku kogutud populaarseimad meemid nii Twitterist kui ka Redditist. 

Ukraina meemid
Foto: kuvatõmmis Twitterist

Ühes populaarses meemis tunnustatakse ka Eestit ja tuuakse välja, kuidas meie riigi senine humanitaar- ja sõjaline abi Ukrainale moodustab juba 0,8% meie SKT-st. Samal ajal pole meist märkimisväärselt suuremad ja võimsamad riigid pooltki nii palju abi Ukrainale pakkunud. “Eesti teab, mis on vabaduse hind. Ole, nagu Eesti,” seisab meemis.

Nalja tehakse ka ÜRO üle, kes on siiamaani Ukraina sõja osas oma tegevusetusega palju kriitikat saanud = paberil kõva, päris elus mitte.

Kuigi sõjategevuses ja Venemaa agressioonis pole midagi naljakat, kulub huumor ära ka kõige raskematel aegadel ja ka Ukraina valitsus ise on antud teemal kildu visanud.

“Vene väed vabastasid tuhanded ukrainlased võitlustualettidest, relvastatud telekatest, võitlevatest läpakatest, taktikalistest kõrvaklappidest, riietest ja meigist…. ja tuhanded teised ohtlikud NATO esemed… jäägu nende teod igavesti meelde,” ironiseerivad nad, kuidas Vene väed on oma “vabastamise” käigus vaid röövinud ja riisunud.

Üks populaarsemaid meeme on võtnud aluseks maailmakuulsa filmi “Borat”, kus peategelane kirjeldab enda tülikat naabrit. Siinkohal saab väikse ära märkimise ka Eesti, kes samuti agressorriigi Venemaaga piiri jagab.

Meem

Kuidas on Venemaaga piiri jagada? Kõige hullem peavalu üldse!

Meem

Toome välja veel mõned naljakaimad ja enim populaarsust kogunud meemid, millega sõjaajal närve rahustada.

Kommentaarid puuduvad