Võimas! Ameerikas ookeane puhastav merineitsi Merle Liivand võitis oma lühifilmi eest maineka auhinna

Merle Liivand
Foto: Merle Liivand/Instagram

Ameerikas elav ja laineid lööv merineitsi Merle Liivand võitis iHollywoodi filmifestivalil globaalse mõjutaja auhinna oma panuse eest ookeanite ja planeedi heaks.

iHollywoodi filmifestival on rahvusvaheline lühifilmide festival, mis tutvustab kõige innovatiivsemaid filmitööstuse tehnoloogiaid ja toetab väiksemaid filmitootjaid.

Festivalil esilinastus Merle Liivandist kõnelev lühifilm „Merineitsi missioonil, et päästa maa kopsud“, kus Merle ise oli ka filmi kaasprodutsendiks. Film tutvustab Merle tööd ookeanide heaks ja näitab, mis on tema rekordiliste ujumise taga.

Festivalil pälvis Liivand auhinna Global Influencer ehk globaalne mõjutaja. “Kõik, mida ma teen, on selleks, et tõsta teadlikkust kõikjal maailmas ookeanide ja ujumise kohta.
See auhind esindab palju enamat, sest see on mõeldud ookeanile!” rõõmustab Merle auhinna üle. “Päästkem planeet, et meie lood saaksid elada igavesti!”

Merle käis külas ka podcastis “Miks me oleme idioodid?”, kus aitas lahti mõtestada ameeriklasi ja rääkis avameelselt Ameerikas elamisest. USAsse jõudis ta ülikooli minnes ja kuigi tema esmane mulje ei olnud ideaalne, otsustas ta sinna jääda ja on tänaseks Florida osariigis oma tegude poolest äärmiselt tuntud ja tunnustatud. 

Merle meenutas oma esimesi päevi Ameerikas ja tõdes, et esialgu ei tahetud teda sinna eriti vastu võtta. Kõik rääkisid hispaania keelt ja noorel neiul oli raskusi sissesulandumisega. Merle püüdis siis ka väikest Eestit tutvustada, mille peale temalt küsiti, kas siin riigis ikka telekaid ka on ja kas ta teab, mis asi on Hollywood. “Alguses ikka mõeldi, et ma olen mingi metshaldjas ja lennukiga lendamine on minu esimene tõeline kogemus,” naeris ta.

Kuula podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Kommentaarid puuduvad