VAATA JA MEENUTA! Isa ja tütre pisaraterohke taaskohtumise lugu tõi Marek Lindmaale EFTA auhinna

Sotid

Möödunud reedel toimunud EFTA galal sai “Sotid selgeks” saatejuht Marek Lindmaad tõeliselt erilise auhinnag: parim ajakirjanduslik lugu ”Isa ja tütre kokkuviimine”. Lugu leidis aset eelmisel aastal, kui saatemeeskonnal õnnestus omavahel kokku viia üksteist aastakümneid otsinud pereliikmed.

„Sotid selgeks“ 2021. aasta saates oli liigutav lugu ränga saatusega Viktorist, kelle suurimaks unistuseks oli kohtuda tütre Eevaga, keda ta polnud näinud üle kolmekümne aasta.

Võimatuna tundunud missioon leida Viktori kadunud tütar osutus aga ootamatult edukaks ning saatemeeskond suutiski Eeva leida! Selgus, et naine oli aastaid elanud Saksamaal ning samuti unistanud oma isa leidmisest.

Eeva andis “Sotid selgeks” saatele ka avameelse intervjuu, kuidas tal igapäevaselt läheb ning kuidas ta oma isa seni tulutult otsinud on.

Tütar leitud, korraldas “Sotid selgeks” eesotsas Marek Lindmaaga neile südamliku ja pisaraterohke taaskohtumise. 

Pärast emotsionaalset taaskohtumist võttis Lindmaa Eevaga ka uuesti ühendust ning uuris, kuidas see nende elusid muutis. Näiteks tunnistas naine, et isa Viktor lõpetas pärast tema leidmist alkoholi joomise.

Lindmaa andis EFTA galal ka intervjuu ja tõdes, et kogu protsessile tagasi mõeldes muutub tema süda siiani härdaks.

”Esimesena asjana tuleb meelde see, kuidas mul endal tuli silmanurgast pisar. See tuli just sellel hetkel, kui me leidsime Viktori tütre üles ja ta andis läbi Skype meile intervjuu ja see, kuidas ta ise seal emotsionaalselt oli oma eheduses. Kuidas ta tänas, selle looga tuleb see mälestus alati meelde. Ma olin diivani peale ja tundsin, kuidas tahtmatult hakkas pisar voolama,” meenutas Marek Lindmaa loo sünnilugu.

Lindmaa tõdeb, et ta on kogu oma 18 aastase karjääri jooksul kalgiks muutunud. ”Nii pikk aeg teles kasvatab paksu nahka. Ma arvasin, et mind enam ei puuduta ükski asi nii emotsionaalselt või sügavalt. See lugu ikkagi puges minu südamesse,” avaldas Lindmaa.

Kommentaarid puuduvad