”Uue laulu” kohtunik Olav Osolin: konkursil on lugu, mis lõi mul suu täiesti lahti

Olav Osolin Star FM-i hommikuprogrammis
Olav Osolin Star FM-i hommikuprogrammis — FOTO: Star FM

Star FM-i hommikuprogrammis käis külas ''Uue laulu'' kohtunik Olav Osolin, kelle sõnul on saates ka pala, mis lõi ta peaaegu pahviks.

Saatejuht Andres Puusepp tundis intervjuus huvi, et millele Osolin mõtleb, kui ta mõnda lugu kuulab. ''Ma kuulan muusikat nii nagu iga teine inimene. See, mis meeldib, see on ühes kategoorias ja mis ei meeldi, selle lasen mööda,'' sõnas ta alustuseks. 

Kuid ta selgitas, et teda hakkab alati huvitama, miks teatud lugu tema tähelepanu köidab. ''Hakkan enda jaoks analüüsima, kas on hästi kirjutatud või esitatud laul. Ma vaatan ka veidi autorite poole, sest tihti on nende autorite taga ka sämplite autorid, kes on kümnete aastate tagant välja tulnud. Ehk kellelt on võetud see jupp ja uus lugu on sinna peale ehitatud,'' selgitas Osolin.

''Lõppude lõpuks on ainukene kriteerium ikkagi see, et kas see laul läheb mulle korda või mitte,'' lisas ta. TV3 uues saates ''Uus laul'' on ta ka üks kolmest kohtunikust. ''See on nüüd üks isevärki lauluvõistlus, mis pühapäeval käima läheb. Žanriliselt on kogu saade väga kirju, ehk 250 lugu tuli konkursile, kust valiti välja 32, mis hakkavad omavahel võistlema,'' sõnas Osolin. 

Ta on veendunud, et kindlasti tuleb saatest ka uusi hitte. ''Kas seal on selliseid lugusid, mis mulle meeldivad? Seal on selliseid lugusid, mis mulle väga-väga meeldivad ja üks lugu on lausa selline, mis lõi mul suu täiesti lahti ja sellest artistist polnud ma midagi kuulnudki,'' sõnas ta.

Star FM-i hommikuprogramm on järelkuulatav siit.

Kommentaarid puuduvad