Uhiuue raadiojaama Star FM Eesti sagedusel kõlavad kõik “Uue laulu” võistluslood

Star FM Eesti
Star FM Eesti

Kõik Eesti muusika austajad võivad nüüd rõõmustada, sest täna, 9.aprillil alustab ametlikult uhiuus raadiojaam Star FM Eesti!

Star FM Eesti raadiojaam levib esialgu ainult väikelinnades - Võru, Rakvere, Haapsalu ja Jõgeva.

Star FM Eestis mängib ainult parim Eesti muusika! Raadiojaam on ühtlasi TV3 muusikalise suursaate „Uus laul“ sponsor, mis tähendab, et kõik võistlusel kõlavad lood jõuavad ka Star FM Eesti kuulajateni.

Juba sel pühapäeval alustab TV3 vaatajate ees Jaak Joala nimeline uute eestikeelsete laulude võistlus „Uus laul 2023“. Kevade suurim ja säravaim muusikapidu toob tele-eetrisse 32 lugu, mille seast selgub hooaja lõpuks rahva kõige suurem lemmik.

„Uue laulu“ võistlusele laekus üle 250 loo, mille seast välja valitud 32 hakkavad võistlema  TV3 eetris. Osalejate tase on rõõmustavalt kõrge ning muusikastiile on väga erinevaid – nii kantrit, rokki, folki, svingi, poppi kui ka hip hop-lugusid. „Uus laul 2023“ saatejuht on Karl-Erik Taukar ning viie kohtuniku seas on püsiliikmeteks Koit Toome, Olav Osolin ja Maarja.

Esimesed 8 uut laulu jõuavad vaatajate ette hindamiseks sel pühapäeval esimeses veerandfinaalsaates:

VARJE, esitaja Sebastian, autorid Karl Killing, Gevin Niglas, Fred Krieger;

ISEENESEST, esitaja Uku Haasma & Piur Faia, autorid Uku Haasma, Henri Erik Tammai;

TANTSIN SIND, esitaja Mikk Saar, autorid Mikk Saar, Marek Sadam, Timo Vendt;

SINUGA AUSALT, esitaja Little Mess, autorid Timo Vendt, Tanja Mihhailova-Saar, Johanna Elis Kabel, Liis-Marii Vendt, Kailiin Dubrov, Viktoria Sofilkanitš;

NOAGA SELGA, esitaja Sucks to Be U, autorid Risto Vürst, Jaanus Saks, Sanna Sööt, Hannes Agur Vellend;

POLE TAHTMIST, esitaja Lonitseera, autor Kaisa Kuslapuu;

NELJA SEINA VAHEL, esitaja Alen Veziko, autor Alen Veziko;

NAKKUSOHTLIK SVING, esitaja Triin Lellep ja Mart Sander, autorid Triin Lellep, Allan Kasuk, Mart Sander.

Igast veerandfinaalsaatest pääsevad kahte poolfinaali edasi neli laulu, millest kaks on kohtunikelt kõrgeima punktisumma saanud lood ning ülejäänud kuuest võistluslaulust kaks on televaatajate telefonihääletusel enim hääli saanud lood. Finaalis kuulutatakse võistluse võitjaks telefonihääletusel televaatajate suurimaks lemmikuks saanud laul.

Eesti Autorite Ühingult kuulub võitjale ehk laulu autorile peaauhind 10 000 eurot ning parimale esitajale on Eesti Esitajate Liidu poolt auhinnaks 5000 eurot. Lisaks on Eesti Fonogrammitootjate Ühing võiduloole välja pannud 2000 eurot.

Jaak Joala nimelisele „Uus laul 2023“ võistlusele uute eestikeelsete lugude esitamine kuulutati avatuks 10. mail 2022 ning lõppes 15. veebruaril 2023. „Uus laul 2023“ ametlik meediapartner on raadiojaam Star FM Eesti.

„Uus laul 2023“ alustab TV3s sel pühapäeval, 9. aprillil kell 20.00!

Kommentaarid puuduvad