Uue laulu

toob teieni TF Bank

Juba täna! “Uue laulu” erisaade viib artistide tagatubadesse

Merit ja Märten Männiste
Merit ja Märten Männiste — FOTO: TV3

Täna õhtul avaneb televaatajatele eriline võimalus heita pilk “Uue laulu” finalistide põnevatele tegemistele, mis seni on jäänud kaamera taha. 

Juba nädala pärast jõuab TV3 Jaak Joala nimeline uute eestikeelsete laulude võistlus “Uus laul 2023″ finaalini ning selgub, millisest loost saab rahva lemmik. Võistlustulle asunud 32 artistist on finaali jõudnud 8. Nende seas on nii tõelisi uusi üllatajaid kui ka tuntud ja kogenud laululoojaid. Tänases finaalieelses erisaates heidetakse pilk esitajate ja laulukirjutate tagatuppa ning uuritakse, kuidas tunnevad võistlejad end enne suurt finaali ja millised põnevad juhtumised on seni jäänud kaamera taha. 

Parim uus eestikeelne laul selgub 28. mail finaalkontserdil, mis toimub Alexela Kontserdimajas, kuhu on publikuks oodatud kõik eestikeelse muusika ja suure teleshow austajad. Pileteid saab soetada Piletilevist!

„Uus laulu 2023“ finalistid on:

„Siiapoole“ (viis ja sõnad: Elisa Polov, esitaja: Pološywa);

„Ära uinu enne“ (viis ja sõnad: Piret Laikre, esitaja: Laikrete perebänd);

„Lilled jäävadki Sulle“ (viis ja sõnad: Johannes Lõhmus ja Laura Põldvere, esitaja Laura);

„Viimane tants“ (viis ja sõnad: Sven Lõhmus, esitaja: Anet Vaikmaa);

„Kohtumisrajad“ (viis: Marianne Leibur, Robert Rebane, sõnad: Marianne Leibur, Terje Terasmaa, esitaja: Marianne Leibur);

„Kel kuube ei ole“ (viis: Valter Soosalu, sõnad: Vladislav Koržets, esitaja: TTU Akadeemiline Meeskoor, dirigent Valter Soosalu);

„Kurjad on ajad“ (viis: Merit ja Märten Männiste, sõnad: Kaupo Männiste, esitaja: Merit ja Märten Männiste);

„Saladus Su peos“ (viis: Merlyn Uusküla, Lauri Lembinen, sõnad: Merlyn Uusküla, Lauri Räpp, esitaja: Merlyn Uusküla).

Eesti Autorite Ühingult kuulub „Uue laulu“ võitjale ehk laulu autorile peaauhind 10 000 eurot ning parimale esitajale on Eesti Esitajate Liidu poolt auhinnaks 5000 eurot. Lisaks on Eesti Fonogrammitootjate Ühing võiduloole välja pannud 2000 eurot. „Uue laulu“ meediapartner on Star FM Eesti, kus kuuleb ka saatega seotud lugusid.

“Uus laul: finaali eel” alustab TV3s täna kell 20.00!

Kommentaarid puuduvad

Uue laulu

toob teieni TF Bank