Reklaam sulgub sekundi pärast

Üllatav! 5 põnevat fakti “Aruka blondiini” filmi kohta, mida sa varem ei teadnud

Insider

Arukas blondiin
Foto: iMDB

Täna õhtul kell 21.35 linastub TV3 eetris armastatud komöödiafilm "Arukas blondiin", mille peaosas särab Reese Witherspoon. Kuigi antud film on tänaseks juba 21 aastat vana, leidub endiselt toredaid fakte, mida selle kohta laiem avalikkus ei tea.

1. "Arukas blondiin" põhineb raamatul, mis omakorda põhineb tõestisündinud lool

Enne filmi oli raamat ja selle kirjutas Amanda Brown. Raamat oli inspireeritud tema päriselu kogemusest Stanfordi õigusteaduskonnas.

Brown ütles 2003. aastal: "Kirjutasin selle kõik roosale paberile oma roosa karvase pliiatsiga. Lõpuks leidsin agendi, kes korjas selle teiste tööde seast välja, kuna see oli roosal paberil."

2. Reese Witherspoon peaaegu ei saanudki Elle Woodsi rolli

On peaaegu võimatu ette kujutada, et Elle Woodsi võiks mängida keegi teine peale Witherspooni, kuid antud roll oleks peaaegu läinud Christina Applegate'ile.

Applegate ütles 2015. aastal väljaandele Entertainment Tonight, et keeldus sellest rollist, kuna ei olnud kindel, et tahaks mängida stereotüüpset blondi tegelast.

"Mis rumal samm see oli, eks?" ütles ta. "Reese oli selle ära teeninud. Ta tegi palju paremat tööd kui mina, ja see on tema elu. See on tema tee."

3. Witherspooni ekraanipartner oli temasse ka päriselt armunud

2001. aastal antud intervjuus ütles Matthew Davis (kes mängis filmis Elle Woodsi poiss-sõpra Warnerit), et ta oli Witherspooni väga armunud juba 15-aastaselt.

Ta meenutas, kuidas ta käitus võtteplatsil naise ümber nagu "pohmakas idioot" - olukord oli lausa nii hull, et filmiprodutsendid tõmbasid ta kõrvale, et küsida, kas temaga on kõik korras.

Lõpuks rääkis ta oma armumisest ka Witherspoonile, kes oli sel ajal abielus Ryan Phillippe'iga. "Ta ütles:" See on nii armas! OK, töötame stseeni kallal."

4. Witherspoon sai kõik filmis esinenud 60 erinevat kostüümi endale jätta

Näitlejanna rääkis, et jättis kõik rõivad, mida ta filmis kandis, alles peamiselt selleks, et neid internetis edasi ei müüdaks.

Ta ütles: "See häirib mind. Kujutage ette, et mõni haige Wisconsinis nuusutab neid õmblusi... see ajab mind endast välja! Need on kõik mu kapis. Ühel päeval saab mu tütar nendega mängida."

5. Film inspireeris naisi ka päriselus juurat õppima minema

2018. aastal antud intervjuus ütles Witherspoon, et Elle'i tegelaskuju on tema südames alati erilisel kohal.

Ta lisas: "Minu juurde on tulnud rohkelt noori naisi ja öelnud: "Ma läksin õigusteaduskonda Elle Woodsi pärast." On väga uskumatu näha, kui kaua filmid võivad mõjuda ja kui olulised võivad need olla noortele, põlvkondade kaupa."

Vaata rohkem fakte "Aruka blondiini" filmi kohta SIIT!

"Arukas blondiin" on TV3s täna kell 21.35!