Reklaam sulgub sekundi pärast

Värske ilmateadustaja Tair Helm on põnevil: sellist närvikõdi ja mõnusat pinget igalt poolt ei leia

Tair Helm
Tair Helm — FOTO: TV3

TV3 poolt välja kuulutatud ilmateadustajate konkurss on edukalt lõppenud ning peagi võib TV3 ekraanil näha kolme uut ja säravat ilmateadustajat. Üheks neist on Tair Helm.

„TV3 uudiste“ uued ilmateadustajad selgusid rahva ja teletegijate ühisel otsusel. TV3 uudiste juhi Liina Kanarbiku sõnul sai kokku väga erinäoline kolmik, kellel kindlasti on hea eetrinärv ning kes rikastavad uudiseid oma säravate isiksustega.

Värske ilmateadustaja Tair Helm kirjeldab oma kogemusi alates esimesest kokkupuutest TV3 majaga kuni valituks osutumiseni äärmiselt positiivselt. See oli vinge rock'n'roll tunne! Seda ma hinges otsin ja sellist drive’i ma ellu vajan, see paneb elama ja see sütitab!”

Uus ilmateadustaja Tair Helm, palun tutvusta veidi ennast ja oma seniseid tegemisi.

Olen 21-aastane tudeng, õpin Tallinna Ülikoolis, BFMis reklaami ja suhtekorraldust.  Sündisin Pärnus, kuid pärast esimest eluaastat tõi vanemate töö mind pealinna ning olen sellest ajast saati Viimsis elanud.

Reklaami ja suhtekorralduse eriala tuli mu ellu kusjuures üsna ootamatult. Muidugi olin juba kooli ajal aktiivne ja tegelesin õpilasesinduste asjadega, korraldasime erinevaid teemasid jne. Suhtlust ja organiseerimist oli omajagu ja siis täitsa juhuslikult vaatasin erialade listi, et tahaks kõrgharidust ka omandada ja mida siis õppima minna. Vaatasin, et oh, see eriala võiks teemaga minna kokku küll. Läksin puhtalt enda baastunde pealt katsetama ja tundub, et vedas või sobin sinna. Seal ma olen juba teist aastat ning väga rahul ja väga meeldib.

Olen seadnud koolielu kohustustes ettepoole, aga eks töö maiku olen ikka tunda saanud ja katsetanud. Näiteks sel suvel juhtisin Haabneeme rannas rannavalve tiimi ehk toetasin kogukonna randa. Samuti olen tegelenud helinduse ja muusikaga.

Aga uus töö ilmateadustajana...ütleme nii, et sellist närvikõdi ja mõnusat pinget igalt poolt ei leia. Seda ma hinges otsin ja sellist drive’i ma ellu vajan, see paneb elama ja see sütitab!

Mul on veel elus kaks olulist hobi, millest üks on lohesurf. Kui tuul puhub, on hinges värin, et tuleb minna ja nautida, sest see on tohutult äge spordiala. Teine on muusika, teeme bändi nimega Qnnid ja rokime täiega.

Kas oled ka varem ilmateadustaja töö peale mõelnud, või tekkis esimene emotsioon ja mõte vastavat kuulutust nähes?

Kuna kooli ajal ja ka hiljem on mulle ikka antud võimalusi õhtut juhtida ja kogu see temaatika on tohutult põnev erinevates keskkondades, siis tänu sellele on olnud unistus ja kuklas tiksunud mõte, et miks mitte kusagil telemaailmas karjääri teha. Ja kui see kuulutus mulle feed’is ette jooksis, siis ütleme nii, et korra jäi pilk seisma, millele järgnes endaga kaks sekundit mõttepausi ja siis oli nii, et teeme ära! Proovime ja katsetame, kaotada pole midagi, ainult võita. Osutudes valituks kolme sekka usun ka, et tegin õige otsuse.

Kas ja millist tagasisidet oma kandideerimisele oled saanud nii sõpradelt, perelt kui ka võõrastelt?

Pereliikmetele ja lähedastele sai ikka mainitud ja nemad ongi võib-olla esimene peegel, kellelt kuulda enda tegemiste kohta tagasisidet. Tagasiside tuli tegelikult väga positiivne, öeldi, et muidugi mine proovi ja katseta, kaotada pole midagi, ainult võita. Siinkohal tahan ka ära mainida, et kui lõpuks tuli avalikuks TOP 10 ja pandi videod üles ja seda sotsiaalmeedias jagasin, oli ka seal tagasiside meeletult positiivne. Nii äge oli näha, et inimesed, kes mu ümber igal pool on, mind toetavad ja näitavad, et nad on minu jaoks olemas. Selle üle ma olen tohutult tänulik ja arvan, et ilma nendeta ei oleks ma siin.

Mis oli kandideerimise ja katsete puhul sinu jaoks kõige üllatavam?

Mulle tohutult meeldis see formaat, et pea ees külma ja tundmatusse vette. Meid kutsuti kohale, anti esimene briif, et kuidas asjad toimivad. Nii antigi ülesanne koos ajafaktoriga kätte ja siis oligi shoot ehk hakkame pihta. Üliväikeses ajaaknas tuli ära teha midagi, mida pole varem teinud. See pakkus korralikult närvipinget, aga ka boost’is, ehk enesetõestus, et sain hakkama. Kõik olid väga tublid ja ägedad inimesed. Mulle väga meeldis, väga kihvt.

Soov anda endast parim ja olla alati hea on minu iseloomus olemas. Olen ise rahul ja saan alati öelda, et andsin endast parima, mitte ei jooksnud lati alt läbi.

Kas ja kui palju oled mõelnud tulevikule, ehk kuhu ilmateadustaja töö sind välja võiks viia?

Ma tajun seda TV3 puhul ise ja ka tuttavad ja lähedased on sellise suhtumisega, et see võib olla ja ongi paljude puhul olnud tohutult hea hüppelaud. Näiteks võiks tuua Annely Adermanni, kes on mulle väga tugevaks eeskujuks.

Mulle telemaailm meeldib ja TV3 maja puhul mulle meeldis see õhkkond ja need inimesed, kes olid mõnusad ja ägedad. Kui kõik klapib, siis muidugi, see on väga lahe keskkond, kus karjääri teha ja areneda.

Kui ma tulin TV3 majast välja, siis ma seest põlesin, nii äge emotsioon, selline tugev kaif peal. See oli vinge rock'n'roll tunne! Oli ka ootusnärvi ja põnevust, kuni lõpuks sai tulemuse teada.

Kui uudistejuht Liina Kanarbik mulle helistas, olin parasjagu koolis ja terve telefonikõne ajal nägu naeratas. Üritasin lausa enda elevust ja ekstaasi varjata ja alla suruda. Olin uhke ja sel hetkel kindlasti TLÜ tudengitest kõige naerusuisem.

Kommentaarid puuduvad