Värske ilmateadustaja Margit Tali: mul on tunne, et see on suurema teekonna algus

Margit Tali
Margit Tali — FOTO: TV3

TV3 poolt välja kuulutatud ilmateadustajate konkurss on edukalt lõppenud ning peagi võib TV3 ekraanil näha kolme uut ja säravat ilmateadustajat. Üheks neist on Margit Tali.

„TV3 uudiste“ uued ilmateadustajad selgusid rahva ja teletegijate ühisel otsusel. TV3 uudiste juhi Liina Kanarbiku sõnul sai kokku väga erinäoline kolmik, kellel kindlasti on hea eetrinärv ning kes rikastavad uudiseid oma säravate isiksustega.

Uus ilmateadustaja Margit on kindel, et kuigi ilmateadustaja töö on juba suur ja oluline asi, siis midagi hästi tehes avanevad TV3 majas veelgi suuremad võimalused. „Tunnen, et seal võib peituda midagi rohkemat tulevikuks, mida ma oma elult tahan.“

Uus ilmateadustaja Margit Tali, palun tutvusta veidi ennast ja oma seniseid tegemisi.

Olen pärit Otepäält ja terve elu Otepääl elanud, käsin seal koolis ning olen viimased kolm ja pool aastat õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias muusikapedagoogikat ehk muusikaõpetajaks. Mu elu on väga suuresti olnud seotud muusikaga, ma olen lapsest saadik tegelikult muusikaga tegelenud. Ma hakkasin viiulit õppima 5-aastaselt ja mul on hästi musikaalne suguvõsa, mis tähendab seda, et ma olen terve elu esinenud ja laval olnud.

Viimased kümme aastat olen väga aktiivselt oma bändiga tegelenud. Meil on Margit Tali Bänd, selline väga tore ja vahva pulma- ja peobänd. Muusika oligi minu töö, aga siis ma sain aru, et midagi on veel vaja, nii et ma asusin selle aasta alguses tööle Otepää Kultuurikeskustesse, kus ma tegelen kommunikatsiooni ja turundusega. Ma töötan suure missioonitundega seal sest see on Otepääga seoses. See aga ei tähenda seda, et mind pealinn ei võluks, sest veebruaris juhtus üks tore asi veel. Jaanuaris käisin Star FMis seoses Otepää Talveöölaulupeoga intervjuud andmas, mida ma olen iga aasta käinud promomas. Kuidagi juhtus nii, et Star FM hommikuprogramm kutsus mind asendajaks. Asendasin Pillet ja Jürgenit nende puhkuste ajal, alguses pidin olema ühe nädala, aga kokkuvõttes olen isegi kaks kuud teinud sutsakaid. Kuna meil klappis, siis ma loodan, et kui neil on tarvis, siis nad kirjutavad mulle, sest see oli hullult äge. Ma olen käinud mitu korda TV3 majas ja saanud näha, kui vahvad inimesed seal on. Ehk siis praegusel hetkel minu aur ongi läinud muusika, Otepää Kultuurikeskuste ja raadiotöö asenduste peale.

Kas oled ka varem ilmateadustaja töö peale mõelnud, või tekkis esimene emotsioon ja mõte vastavat kuulutust nähes?

Ma olen alati teadnud, et tahaksin teles töötada, aga seda ilmateadustamise asja ei olnud ma ausalt öeldes kunagi isegi mõelnud. Nägin kuulutust Instagramis, kui olin just raadios hommikuprogrammi lõpetanud ja vaatasin, et mine metsa, nagu nii äge lihtsalt! Mulle tõesti TV3 esiteks juba nii meeldib, ma näen, et seal on nii palju minu inimesed. Ma nägin seda kuulutust ja arvasin, et ma olen liiga vana selle jaoks, muide (naerab). Aga siis ma ikkagi mõtlesin, et no midagi ei juhtu, kui ma lihtsalt proovin. Ja siis saatsin video ja juba siis kutsuti stuudiovooru.

Kas ja millist tagasisidet oma kandideerimisele oled saanud nii sõpradelt, perelt kui ka võõrastelt?

Tagasiside on olnud üllatavalt positiivne. Ma 100% ei jäänud rahule oma salvestusega, sest ma puterdasin päris palju. Võib-olla isegi tore, sest siis sa näed kohe asju, millega rohkem tegeleda. Aga tagasiside oli üllatavalt positiivne just seetõttu, et palju öeldi, et raadiotöö on aidanud. Kaamerate ees olen ma olnud hästi palju ja mul on kalduvus hästi keeruliselt ja palju seletada, aga seal oli isegi päris fokusseeritud. See tagasiside tuli ja ma sain aru, et see on hea ehk konstruktiivne tagasiside. Paljud ütlesid lihtsalt, et ma olen väga loomulik ja nagu mina ise. See oli väga tore, sest ma ei teadnud täpselt, mis saab siis, kui ma lähengi stuudiosse ja hakkab kõik pihta, sest sellises olukorras ma ei ole varem kunagi olnud. Ma olen olnud intervjueeritava rollis, aga seda, et ma ise olen selle show läbiviija, pole olnud.

Mis oli kandideerimise ja katsete puhul sinu jaoks kõige üllatavam?

Stuudiopäev oli väga põnev, mis oligi tegelikult minu eesmärk – minna üks samm korraga. Ma tahtsin lihtsalt tunnetada ja näha, kuidas kõik on. Kui me kõik TV3 majja kokku saime, oli nii vahva. See oli kindlasti selline kogemus, et isegi kui ma ei oleks võitnud, siis ma olin väga rahul selle kogemusega. Näha nii eriilmelisi inimesi, kes sinna kokku tuli, kuidas kõik tulevad erinevalt toime stressiga, aga kõik töötavad ühise eesmärgi nimel, see oli väga vinge. Järjekordselt ma leian, et tuleb teha selliseid asju just nimelt juba seetõttu, et näha, kui ägedate inimestega me elame koos. Muidugi, see stuudiovoor tõi kokku rohkem inimesed, kes võib-olla tahavad ennast näidata ja on sellised ekstravertsed, aga ikkagi, ma olen väga rõõmus stuudiopäeva ja sealt kogutud emotsiooni pärast.

Kui palju sa selle peale mõtlesid, kas ma ikka saan või ei saa valituks?

Ma kartsin mingisugust imelikku häbitunnet ebaõnnestumise ja iseenda ees, et kui ma ei oleks saanud. Et see on ju nii suurt kõlapinda saanud asi, et ma kandideerisin ja kui ma nüüd ei saa, siis mul on häbi, aga lõpuks ma suutsin selle tunde maha suruda ja ma olin äärmiselt rahulik ja ma ei tea isegi, kuidas see õnnestus. Ma mõtlesin sellele suhteliselt vähe ja ma ikkagi lõpuks suutsin rahuneda selles osas ka, et kui ma ei saa, see on täiesti okei, et see sai nüüd tehtud ja läbikogetud. Aga mu ümber olevad inimesed olid täiesti heas mõttes pöörased. Koguaeg kirjutati, et noo kas on juba teada, kuidas ma ende tunnen, et me nii ootame ja oleme elevil. Mulle tundub, et inimesed minu ümber võtsid minult ära selle jõhkra närveerimise, et nad tegid seda minu asemel ja mina sain olla ja mõnusalt rahulikult lihtsalt vaadata ja oodata seda päeva, kui selgub.

Kas ja kui palju oled mõelnud tulevikule, ehk kuhu ilmateadustaja töö sind välja võiks viia?

Mul on tunne, et see võiks olla millegi pikaajalise algus. Ma ei ütleks, et suurema, sest ilmateadustamine ja need uudised ongi suur asi, aga kui Liina Kanarbik helistas, siis ma tõesti tundsin, et see on mingisuguse teekonna algus. Ma olen näinud seda mentaliteeti TV3 majas, et kui sa teed midagi hästi ja oled hea inimene, siis see maja hoiab sind. Ma tunnen sügavalt, et see on iseenesest hüppelaud ja küsimus on selles, kas ma suudan ennast sealt ülesse tõugata. Tunnen, et seal võib peituda midagi rohkemat tulevikuks, mida ma oma elult tahan.

Kommentaarid puuduvad